MojAndroid

O pripravovaných smart hodinkách od Samsungu už uniklo viacero informácií. Avšak ich dizajn bol stále zahalený pod rúškom tajomstva. Nejaké obrázky sa síce objavili, no boli nekvalitné, rozmazané a podobne. Teraz sa môžeme na Samsung Galaxy Watch 3 pozrieť detailne, informuje portál Sammobile, fotografia pochádza od známeho leakera @evleaks.

Hodinky by mali ponúknuť telo z nerezovej ocele, na fotografii je tiež viditeľný 22 mm kožený remienok. Zachovaná je aj otočná luneta, ktorá patrí k neodmysliteľným dizajnovým a funkčným prvkom predchodcu – Samsung Galaxy Watch. Ovládanie bude okrem lunety a dotykového displeja zabezpečené aj dvoma hardvérovými tlačidlami na pravej strane.

Samsung Galaxy Watch 3

Chýbať samozrejme nebude vodoodolnosť, GPS a hodinky zvládnu vďaka certifikácii MIL-STD-810G aj tvrdšie zaobchádzanie. Pribudnú aj nejaké nové ciferníky.

Samsung Galaxy Watch 3: Základné špecifikácie

Z hardvéru, ktorý sa nachádza vo vnútri, poteší 1,4″ kruhový AMOLED displej a 1 GB RAM. K dispozícii bude EKG monitor, Bluetooth vo verzii 5.0 a nezabudlo sa ani na Wi-Fi. Operačným systémom bude starý známy Tizen vo verzii 5.5.

Samsung Galaxy Watch 3

Na trh by mali prísť dva veľkostné varianty, 45 mm a 41 mm. Oproti predchodcom sú oba o jeden milimeter väčšie (44 a 40 mm). Väčší model ponúkne batériu s kapacitou 340 mAh, do menšieho sa vošiel akumulátor s kapacitou 247 mAh.

Samozrejmosťou je bezdrôtové nabíjanie, NFC a aj Samsung Pay. Škoda, že služba nie je na Slovensku dostupná.

Samsung Galaxy Watch 3: Prvé informácie o nových smart hodinkách

10.6.2020

Posledné roky sa nestalo, že by Samsung spoločne s predstavením vlajkových smartfónov nepredstavil aj novú generáciu svojich smart hodiniek. Minulý rok pri predstavení série Samsung Galaxy Note 10 uviedla spoločnosť zatiaľ svoj posledný model Samsung Galaxy Watch Active 2. Podľa portálu AndroidAuthority sa čoskoro dočkáme novej generácie, ktorá ale prekvapivo nezachová kontinuálnosť názvov.

Samsung Galaxy Watch 3 logo

Nové hodinky preskočia v označení jednú číslovku

Samsung Galaxy Watch Active 2 boli totiž nástupcom hodiniek Samsung Galaxy Watch Active, ktoré prišli na trh pol roka po Samsung Galaxy Watch. Predpokladalo, že Active bude samostatná séria športovej verzie klasických hodiniek Galaxy Watch, ktoré dostanú nástupcu v podobe Galaxy Watch 2. Samsung sa ale podľa najnovších informácií rozhodol pre označenie Galaxy Watch 3. Dôvodom by mohla byť obava, že by si ľudia novinku mýlili s posledným modelom, ktorý má v názve rovnakú číslovku. Číselné označenie preskočil Samsung aj u vlajkovej série Galaxy S20.

Aplikácia Samsungu potvrdila názov hodiniek a aj nové slúchadla

Názov potvrdzuje certifikácia thajského regulačného úradu NTBC, ktorú odhalil portál MySmartPriceRovnaké označenie našla komunita XDA-Developers v aplikácii spoločnosti Samsung. Konkrétne odhalila obrázok s nápisom Galaxy Watch 3 v aplikácií Galaxy Wearable, ktorá slúži práve pre ovládanie smart hodiniek Samsungu, V rovnakej aplikácií tiež komunita našla obrázok s obrysom novej generácie bluetooth slúchadiel Galaxy Buds.

Samsung Galaxy BudsX obrys tela

Mali by mať tvar fazule. Neponesú ale názov Galaxy Beans, ktorý by na tento tvar odkazoval. Špekuluje sa buď o názve Galaxy BudsX alebo Galaxy Buds Live. Tiež sa predpokladá, že by mali priniesť funkciu aktívneho potlačenia hluku a novšie reproduktory. Hodinky aj slúchadla budú pravdepodobne predstavené na udalosti Samsung Unpacked, ktorá by mala prebehnúť 5.augusta. Spolu s nimi sa dočkáme aj smartfónov Galaxy Note 20.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 5 odhalený: Veľký displej, NFC a ovládanie fotoaparátu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+