MojAndroid

Minulý rok sme vás na našom webe informovali, že Samsung sa chystá predstaviť druhú generáciu inteligentných hodiniek Galaxy Watch. Vtedy sa ešte hovorilo o pracovnom názve Rennaisance a predstavené mali byť spolu s novou vlajkovou loďou – Galaxy Note 10 a 10+. Nakoniec sa tak nestalo a predstavené boli len Galaxy Watch Active 2. Teraz je ale znova šanca, že sa už čoskoro dočkáme novej generácie tradičného modelu. Podľa webu sammobile.com by dokonca mala priniesť klasickejší dizajn.

Návrat Gear S3 Classic?

Pred niekoľkými rokmi Samsung predstavil sériu inteligentných hodiniek Gear S3 v dvoch verziách: Frontier a Classic. Zatiaľ čo prvé ponúkajú robustnejší vzhľad určený skôr pre drsnejšie typy, druhé svojím vzhľadom cielili na elegánov. A práve na ne by sa mohla ponášať aj nová generácia Galaxy Watch 2 s pracovným označením Noblesse.

gear s3 frontier
Samsung Gear S3 Frontier

Ďalšia informácia hovorí o výrobnom označení SM-R840. Poslednou správou je to, že Noblesse možno prídu až v dvoch veľkostných verziách. Ak by výrobca zostal pri hodnotách predošlej generácie, uvideli by sme 42 a 46 mm verziu. Je však možné, že vzhľad ovplyvní aj veľkosť, no to sa ešte nepotvrdilo.

Pravdepodobne až v lete tohto roka

Čo však môžeme predpokladať je, že hodinky neuzrú svetlo sveta skôr ako v lete tohto roka. Ak by ich chcel výrobca predstaviť na Samsung Unpacked 2020, už by sme o nich vedeli dávnejšie. Takto môžeme predpokladať, že budú predstavené v auguste spolu s novou generáciou Galaxy Note.

Huawei Watch GT2 displej na slnku
Galaxy Watch 2 sa budú musieť na trhu vysporiadať s konkurenciou od mnohých výrobcov

Otázkou zostáva výbava. Samsung Galaxy Watch 2 sa na trhu budú musieť vysporiadať s konkurenciou ako napríklad Huawei Watch GT2, alebo Xiaomi Mi Watch, prípadne niektorými z modelov Garmin. Zavážiť môžu aj samotné modely Samsung, napríklad Galaxy Watch Active 2.

Samsung pracuje na hodinkách Galaxy Watch 2 s označením “Renaissance”

24.6.2019

V auguste minulého roka sme sa dočkali evolúcie inteligentných hodiniek od spoločnosti Samsung. Táto evolúcia niesla názov Galaxy Watch a priniesla napríklad vítanú podporu eSIM funkcionality. Teraz, 10 mesiacov od oficiálneho predstavenia, sa začali objavovať prvé informácie o nástupcovi tohto obľúbeného kusu techniky.

Da Vinci a renesancia

Samsung Galaxy Watch 2, čo je očakávaný názov tohto pripravovaného zariadenia, je v štruktúrach spoločnosti Samsung zatiaľ známy pod kódovým označením “Renaissance” (renesancia). Veľa informácií o tomto produkte zatiaľ známych nie je a okrem tohto kódového názvu o nich nevieme prakticky nič. Môžeme len špekulovať o spojitosti s pripravovaným vlajkovým smartfónom Samsung Galaxy Note 10. Ten totiž disponuje kódovým názvom “Da Vinci“, čo vzájomne koreluje s umeleckým smerom renesancia.

S veľkou pravdepodobnosťou je táto korelácia znakom toho, že Samsung Galaxy Note 10 a hodinky Galaxy Watch 2 budú predstavené na tej istej akcii, a to už 7. augusta v New Yorku. Rovnako tomu bolo minulý rok pri príležitosti odhalenia prvej generácie týchto hodiniek. Zároveň však môže táto korelácia značiť pevnejšie vzájomné prepojenie týchto zariadení na systémovej úrovni. Nič z toho však nie je oficiálne potvrdené a na ďalšie informácie si budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

22.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+