MojAndroid

Áno, dnes je tomu práve 10 rokov, čo bol predstavený prvý smartfón od Samsungu s označením Galaxy. Nešlo však o prvý model zo série Galaxy S, ale len Galaxy. Tá prišla na trh o trochu neskôr.

Smiešne parametre spred 10 rokov

Úplne prvým bol teda smartfón Samsung Galaxy GT-I7500. Jeho výbava pred desiatimi rokmi zahŕňala jednojadrový procesor s frekvenciou 528 MHz, 3,2″ AMOLED displej s rozlíšením 320 x 480 pixelov a tiež na dnešnú dobu smiešnu operačnú pamäť 512 MB. Nechýbal však 3,5 mm audio jack, ktorý sa dnes už pomaly stráca.

Pred 10 rokmi nebol operačný systém Android (verzia 1.5 Cupcake) taký vyspelý, ako teraz. Aplikácií bolo menej a ani ovládanie nebolo dokonalé. Prvý Galaxy Samsung obsahoval aj viacero hardvérových tlačidiel, ktoré boli v tej dobe žiadané.

Prvý Galaxy S v roku 2010

Až o rok neskôr prišiel na trh prvý smartfón z radu Galaxy S, ktorý funguje doteraz a pred pár mesiacmi bola predstavená už jeho desiata generácia. Vývoju smartfónov z radu Galaxy S sme sa venovali v seriáli Retro.

Nezostáva nám už nič iné, len zablahoželať Samsungu k okrúhlemu výročiu a tešiť sa na nové a nové smartfóny, ktoré tento obľúbený rad ešte prinesie.

Zoznám článkov venovaných seriálu Retro so Samsung Galaxy:

Náš tip
História smartfónov Samsung Galaxy S: Už to bude 10 rokov, príde Galaxy S10 | Android RETRO

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+