MojAndroid

Samsung tento týždeň začne na slovenskom trhu predávať svoj prvý detský tablet GALAXY Tab3 Kids. K tabletu sú ako bonus zadarmo puzdro Kids Case a detský stylus v hodnote 39,90 € s DPH. Obal Kids Case uľahčuje deťom držanie tabletu a umožňuje im používať tablet v stojane v rôznych polohách. Súčasťou obalu Kids Case bude aj ergonomické pero C Pen. To môžu deti používať na maľovanie, ktoré nezanecháva stopy na iných predmetoch v domácnosti. Súčasťou balenia je aj oranžové gumové puzdro, ktoré slúži ako ochrana tabletu pri páde.

Samsung GALAXY Tab3 Kids Slovensko

Ak nie ste oboznámení s tabletom, Samsung GALAXY Tab3 Kids je vybavený dvojjadrovým procesorom s taktom 1,2 GHz, 1 GB RAM, 3 Mpix fotoaparátom na zadnej strane a 1,3 Mpix fotoaparátom na prednej strane. TFT displej na prednej strane má rozmery 7-palcov a rozlíšenie WSVGA (1024×600), čo nám dáva hustotu pixelov 170 ppi. Súčasťou sú aj bezdrôtové technológie WiFi a/b/g/n (2.4/5GHz), Bluetooth v3.0 a prítomný je aj USB 2.0 port. Tablet ponúka vnútornú pamäť 8 GB s možnosťou rozšírenia o max. 32 GB prostredníctvom micro SD slotu. Zariadenie má rozmery 111,1 x 188 x 9,9 mm a váhu 302 g.

GALAXY Tab3 Kids má predinštalovaný celý rad detských aplikácií vrátane šiestich lokálnych – Funny Road Trip a päť aplikácií pre výučbu abecedy a počítanie so spoločným názvom Sunčica. Používatelia majú tiež prístup do virtuálneho Detského obchodu, ktorý je zameraný na obsah využívajúci technológie pri vzdelávaní detí. Tento obsah je tvorený vzdelávacími, hernými i zábavnými aplikáciami a elektronickými knihami. Aby rodičia mali nad obsahom kontrolu, stiahnutie obsahu je možné iba po zadaní rodičovského hesla.

Samsung GALAXY Tab3 Kids Slovensko 4

Tablet je tiež vybavený funkciou časového zámku, ktorý rodičom umožňuje nastaviť konkrétne časové rozmedzie, v ktorom môžu deti tablet používať. Ihneď, ako vyhradený čas vyprší, objaví sa obrazovka, ktorá informuje o uzamknutí prístroja a tablet je možné odomknúť iba pomocou hesla, ktoré zadá rodič alebo iný dospelý. Táto funkcia umožní rodičom dohliadnuť na to, aby ich deti netrávili s inteligentnými zariadeniami nadmerné množstvo času. Rovnako tak môžu rodičia obmedziť aplikácie a hry, ktoré sa deťom v ich prostredí zobrazia.

Na Slovensku sa začne predávať za cenu 249 € s DPH.

Zdroj: Samsung

23.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+