MojAndroid

Samsung aktualizuje veľmi svižne a aspoň jedno zariadenie na týždeň. Teraz aktualizoval hneď dve zariadenia na Android 11 naraz – Samsung Galaxy Tab S6 Lite a Galaxy Note 10 Lite.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Android 11
Samsung Galaxy Tab S6 Lite | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Tab S6 Lite a Galaxy Note 10 Lite dostávajú Android 11

Pri aktualizácii Samsungu Galaxy Tab S6 Lite však nie je jasný jeden detail. Či zariadenie dostáva nadstavbu One UI vo verzii 3.0 alebo 3.1. XDA informuje, že One UI 3.1 prichádza na tablety Galaxy Tab S6 a preto možno súčasne aj na Lite verziu. Hlavné je, že obe verzie prinášajú Android 11 pre Galaxy Tab S6 Lite. Firmvér vychádza vo Francúzsku a má označenie P615XXU4CUBB a zaujímavosťou je, že prichádza mesiace skôr, než bolo plánované.

Na One UI 3.1. a Android 11 sa môžu tešiť aj majitelia zariadení Samsung Galaxy Note 10 Lite. Aj pre Galaxy Note 10 Lite vychádza firmvér najprv vo Francúzsku. Má označenie N770FXXU7EUB3 a prináša so sebou marcové bezpečnostné záplaty. Žiadny oficiálny zoznam zmien týkajúci sa tohto zariadenia nie je dostupný, ale aj tak sa majitelia môžu tešiť na množstvo noviniek, ktoré prináša One UI 3.1.

Samsung Galaxy Note 10 Lite predná strana
Samsung Galaxy Note 10 Lite | Zdroj: Milan Menšík

Či ste majiteľom Samsungu alebo nie, musíte uznať, že Samsung sa skutočne zlepšil na poli aktualizácií. Aj napriek tomu, že jeho nadstavba je silno modifikovaná a na míle vzdialená od čistého Androidu, rýchlosť aktualizácií je neuveriteľná. Väčšinu svojich minuloročných a starších modelov totiž už aktualizoval na Android 11 a One UI 3.0 alebo 3.1.

Samsung taktiež po novom sľubuje až 4 roky bezpečnostných záplat pre vybrané modely (vrátane modelov strednej triedy) a až tri veľké aktualizácie Androidu. Ak máte jeden z vyššie spomínaných modelov od Samsungu, aktualizáciu možno nájdete v Nastaveniach – Softvérová aktualizácia.

Konkurencia

Konkurencia nespí, konkurencia aktualizuje. Huawei nedávno aktualizoval svoj starší model nova 5T na EMUI 11. Avšak tento model stále ostáva na Androide 10.

OnePlus Nord dostáva svoju prvú veľkú aktualizáciu na Android 11.

Aj Xiaomi má slušné tempo aktualizovania. Nedávno aktualizoval svoj fotomobil Mi Note 10 na Android 11.

Náš tip
Vyberáme najlepšie smartfóny s cenou do 250 eur | 2021

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+