MojAndroid

Od začiatku roka bolo predstavených viacero smartfónov s podporou 5G technológie. Medzi prvými bol aj model Samsung Galaxy S10 5G a medzi poslednými Samsung Galaxy A90 5G. Doteraz ale žiadna spoločnosť nepredstavila tablet s 5G modemom. Práve to by mal podľa serveru SamMobile čoskoro zmeniť juhokórejský Samsung s tabletom Samsung Galaxy Tab S6 5G.

Príde na juhokórejský trh, ďalšie sú zatiaľ otázne

Redaktori holandského serveru GalaxyClub odhalili v certifikácii Wi-Fi Alliance a Bluetooth SIG Samsung zariadenie s modelovým označením SM-T866N. Malo by ísť o zatiaľ neodhalený variant Android tabletu Samsung Galaxy Tab S6. Druhá spomínaná certifikácia uňho potvrdzuje prítomnosť 5G technológie. Podľa písmenka N na konci modelového značenia by mal Samsung Galaxy Tab S6 5G určite prísť na juhokórejský trh. Či sa objaví aj na ďalších trhoch, potvrdí Samsung až pri oficiálnom predstavení.

Samsung Galaxy Tab S6 5G bluetooth certifikácia

Aké bude mať parametre?

Špecifikáciami bude pravdepodobne vychádzať z pôvodného modelu Galaxy Tab S6, ktorý bol predstavený pred pár týždňami. To znamená 10,5-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov, snímačom odtlačkov prstov a podporou stylusu S-pen. O výkon sa postará buď pôvodný čipset Qualcomm Snapdragon 855 alebo novší Snapdragon 855+. Doplní ho 5G modem Snapdragon X50 alebo Snapdragon X55. Mohla by byť kvôli nemu zvýšená kapacita batérie, ktorá je pri základnom modeli 7040 mAh. Na potvrdenie špecifikácií si ale musíme ešte počkať.

Náš tip
Samsung Galaxy S10 dostáva fotografické funkcie z Note 10 | Už aj na Slovensku
3.10.2019

+