MojAndroid

Samsung pokračuje v intenzívnom aktualizovaní svojich zariadení. Okrem množstva smartfónov, ktoré prišli na rad v uplynulých dňoch, sa aktuálne inovácie na Android 11 dočkal aj tablet Galaxy Tab S5e. Ide o takmer dva roky starý kúsok, takže majitelia budú určite potešení. Na novinku upozornil portál SamMobile.

Aktualizácia s označením T72XXXU2DUD1 okrem novej verzie operačného systému obsahuje aj nadstavbu One UI vo verzii 3.1. Dostupnosť aktualizácie bola hlásená z Ruska, ale aj zo Spojeného kráľovstva. Preto panuje všeobecný predpoklad, že Samsung začal s masívnou distribúciou, ktorá počas nadchádzajúcich dní postupne pokryje všetky potrebné krajiny.

Samsung Galaxy Tab S5e


Súčasťou aktualizácie je taktiež aj balík bezpečnostných záplat z marca 2021. Oficiálne síce bola vydaná už aj aprílová verzia, no systémová aktualizácia zjavne bola pripravená o niečo skorej, preto k nej neboli pribalené najčerstvejšie záplaty.

Majitelia tabletu Samsung Galaxy Tab S5e nemusia robiť prakticky nič, len čakať. Akonáhle bude pre ich zariadenie dostupná aktualizácia, oznámi im to systémová notifikácia. Prípadne je možné zvoliť aktívnejší prístup a dostupnosť overovať ručne v systémových nastaveniach. V každom prípade, čakanie by nemalo byť príliš dlhé. Väčšinou ide o otázku niekoľkých dní až týždňov.

Významné aktualizácie ostatnej doby

Aktualizáciu na Android 11 nedávno dostali aj smartfóny Motorola one hyper a LG G7 One. Nečakanú aktualizáciu dostal aj Fairphone 2, experimentálny smartfón z roku 2015, hoci tomu sa ušiel iba Android 9. Najvýraznejšie sa do toho v posledných dňoch pustil jednoznačne Samsung, no nezaspala ani Nokia, ktorá na Android 11 aktualizovala hneď dva modely.

Príjemného vylepšenia sa dočkali aj smartfóny Pixel. Z pohľadu softvérovej podpory bola v ostatných dňoch najdôležitejšia asi informácia o budúcej podpore pre smartfóny značky LG.

Náš tip
Recenzia Motorola moto g100: Dostupná vlajková loď s vlastnosťami strednej triedy

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+