MojAndroid

Juhokórejský výrobca Samsung ešte nepredstavil najnovšiu vlajkovú loď Samsung Galaxy S6 a už teraz sa objavujú informácie o prípravách nových zariadení z kategórie tabletov. Výrobca podľa informácií pracuje na novom nástupcovi populárnej série Galaxy Tab S z minulého roka, pričom uniklo aj pár detailov, spojených s rozmermi a displejom.

Novinky sa vydajú v porovnaní s aktuálnymi modelmi, ktoré ponúkajú rozmer displeja 8,4 a 10,5-palcov trochu odlišnou cestou. Hlavnou zmenou má byť prechod na pomer strán 4:3 podobne, ako to robí Apple už roky v prípade svojich tabletov. S týmto krokom sa zmení aj veľkosť displeja na 8 a 9,7-palcov. Samozrejme na prvý pohľad nejde o markantné zmeny, no tablet bude širší, vďaka čomu sa viac hodí na konzumáciu obsahu, ako sú elektronické knihy alebo internet.

Zaujímavosťou je, že špekulácie spomínajú aj o súperení s Apple, aspoň čo sa týka hrúbky. Nové tablety z rádu Galaxy Tab S2 by mali byť tenšie, než Apple iPad Air 2, ktorého hrúbka dosahuje len 6,1 mm. Spomenutý bol aj kovový rám, ktorý má dodať zariadeniam prémiový pocit pri používaní. Kedy budú tablety predstavené však komentované nebolo.

Zdroj: gsmarena

17.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+