MojAndroid

Dnes sme sa zúčastnili tlačovej konferencie spoločnosti Samsung, na ktorej nám predstavila svoj nový tablet Samsung Galaxy Tab. Okrem predstavenia zaujímavých funkcií nového tabletu sa Galaxy Tab na slovenský trh dostane s aplikáciou Zlatý fond denníka SME, čo je digitalizovaná zbierka diel klasikov slovenskej literatúri.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd, globálny líder v oblasti mobilných technológií, dnes uviedla na slovenský trh Samsung GALAXY Tab (Model: GT-P1000). GALAXY Tab s operačným systémom Android 2.2 je prvým tabletom, ktorý predstavuje novú kategóriu mobilných produktov Samsung.

Slávnostné uvedenie Samsung GALAXY Tab na slovenskom trhu
Reštaurácia Alizé, Bratislava, 3. 11. 2010

Foto – zľava: Slávo Jurko, moderátor eventu
Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech & Slovak
Ivan Kapec, Product and Marketing Manager Telecom division, Samsung Electronics Czech & Slovak

Samsung GALAXY Tab v sebe spája všetky inovácie spoločnosti Samsung. Vďaka nim môže ponúknuť viac príležitostí aj užívateľom v neustálom pohybe. Užívatelia ocenia prehliadanie internetu ako v PC tak i možnosť vychutnať si aj na cestách všetky formy multimediálneho obsahu na displeji s ideálnou veľkosťou 7 palcov. Navyše môžu užívatelia nepretržite komunikovať prostredníctvom e-mailu, hlasových a video hovorov, SMS / MMS alebo sociálnych sietí s optimalizovaným používateľským rozhraním.

„Spoločnosť Samsung si uvedomuje obrovský nárast potenciálu v tomto novovznikajúcom segmente trhu a verí, že GALAXY Tab prinesie na trh unikátnu a otvorenú ponuku. Keďže má Samsung mobilné komunikácie zakódované priamo vo svojej DNA, dokážeme tieto novo sa objavujúce požiadavky zákazníkov uspokojiť. Tieto požiadavky sa neustále rozvíjajú a rastú s tým, ako používatelia čoraz viac čerpajú z jej neobmedzeného potenciálu,“ povedal JK Shin, prezident a riaditeľ divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Samsung GALAXY Tab bol navrhnutý s cieľom umožniť zákazníkom, aby si maximálne užili možnosť byť online bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú. Samsung GALAXY Tab posúva trh do nových dimenzií a sme presvedčení, že ide len o začiatok inovácií a novátorstvo spoločnosti Samsung v oblasti inteligentných mediálnych zariadení,“ dodal Shin.

Nový koncept mobility médií

Ako nová kategória zariadení ponúka Samsung GALAXY Tab množstvo mobilných zážitkov. Jeho 7″ TFT-LCD displej prináša vynikajúci obraz pri sledovaní filmov, prezeraní obrázkov, čítaní elektronických kníh alebo zdieľaní dokumentov v pohybe. Pokiaľ ide o dizajn, je vďaka ľahkej konštrukcii s hmotnosťou iba 380 g dokonale prenosný a vďaka štíhlym rozmerom sa aj počas chôdze vynikajúco drží. S podporou najnovšej verzie Adobe Flash Player 10.1 umožňuje Galaxy Tab pohotové a bezproblémové prezeranie akejkoľvek stránky na webe.

Unikátna čitateľská aplikácia Samsung Readers Hub poskytuje ľahký prístup k rozsiahlej digitálnej knižnici s bohatým obsahom, od klasickej literatúry po najnovšie bestsellery a praktické príručky. Samsung zároveň predstavuje aj Media Hub, bránu do sveta filmov a videoklipov a Music Hub, aplikáciu poskytujúcu prístup k širokej škále hudobných súborov.

Bohaté komunikačné prostriedky Samsung GALAXY Tab ponúkajú skutočnú mobilitu a posunutím úrovne konvergovaných technológií za hranice bežných mobilných zariadení alebo PC definujú úplne novú kategóriu zariadení. Používateľom sa tak otvárajú nové možnosti, ako využívať, vytvárať a komunikovať obsah prakticky odkiaľkoľvek a spôsobom, ktorý bol až do tejto chvíle nemožný.
Výkonná a vždy dostupná komunikácia

S konektivitou 3G HSUPA, 802.11n Wi-Fi a Bluetooth 3.0 rozširuje Samsung GALAXY Tab mobilné komunikačné možnosti užívateľov. Videokonferencia a push-email na veľkom 7-palcovom displeji zvyšujú prívetivosť a efektivitu komunikácií. Samsung GALAXY Tab sa dokáže premeniť na vašom pracovnom stole v dokonalý telefón s hlasitým odposluchom. Vďaka procesoru Cortex A8 1.0 GHz ponúka Samsung GALAXY Tab vždy a všade perfektný výkon. Zároveň obrazovka s plným HD rozlíšením a podporou radom kodekov (DivX, XviD, MPEG4, H.263, H.264 a ďalších) umožňuje dokonalý multimediálny zážitok.
Kým predná kamera slúži pre videohovory v sieťach 3G, zadná kamera umožňuje fotografovanie a nahrávanie videí, ktoré môžete upravovať, odosielať a zdieľať priamo z tohto prístroja. Vo svete explozívneho rozmachu online obsahu a kreativity predstavuje GALAXY Tab prenosné riešenie pre tých, ktorých životný štýl si vyžaduje neustále pripojenie.

Odporúčaná maloobchodná cena Samsung Galaxy Tab je na slovenskom trhu 750 € vrátane DPH.
Graf ceny produktu Samsung P1000 Galaxy Tab poskytuje server Heureka.sk

Samsung P1000 Galaxy Tab môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

4.11.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+