MojAndroid

Spoločnosť Samsung dnes predstavila prvý tablet GALAXY Tab Active vytvorený špeciálne pre podniky. Vyznačuje sa odolným dizajnom, ktorý obstojí v súčasnom náročnom podnikateľskom prostredí. Výhody tenkého a ľahkého prevedenia dopĺňa vymeniteľná batéria, ochranný kryt či robustný stylus. Tablet Samsung GALAXY Tab Active ponúka kompletné obchodné funkcie založené na výkone, odolnosti a zabezpečení. Umožňuje tak profesionálom pracovať bez obmedzení v kancelárii aj mimo nej.

„Dnešné podniky majú náročné požiadavky z hľadiska rastu. Ako dôveryhodný globálny líder v oblasti mobilných technológií je Samsung pripravený a schopný dodať riešenia vyvinuté špeciálne pre profesionálne použitie. Prinášame tak inovácie a technologické možnosti, ktoré sú na trhu neporovnateľné,” povedal JK Shin, generálny riaditeľ a vedúci divízie IT a mobilnej komunikácie v spoločnosti Samsung Electronics.

Galaxy Tab Active_9

V snahe zistiť, čo úspešní podnikatelia požadujú od svojho mobilného zariadenia pre optimálny výkon a účinnosť, sa Samsung zapojil do poradenských skupinových workshopov s firmami zaradenými do rebríčka Fortune 500. Najlepšie spoločnosti naprieč trhom z oblasti maloobchodu, logistiky a prepravy poskytli cennú spätnú väzbu priamo oddeleniu vývoja GALAXY Tab Active. Kombinácia tohto prieskumu s vlastnými poznatkami spoločnosti Samsung o trhu dala vzniknúť prvému tabletu, ktorý je inšpirovaný profesionálmi a navrhnutý špeciálne pre zvýšenie produktivity podniku.

Galaxy Tab Active_20 with C-Pen

Telo tabletu s ochranným anti-shock krytom odolá pádu z výšky 1,2 metra. GALAXY Tab Active je odolný aj proti vode a prachu podľa certifikácie IP67. Používatelia pracujúci v teréne sa tak nemusia obávať poškodenia svojho tabletu teplom, chladom, prachom alebo vodou. 3,1MP fotoaparát s automatickým zaostrovaním umožňuje ľahko načítať čiarové kódy a NFC technológia šetrí čas pri komunikácii a riadení pracovného procesu. Tieto základné funkcie GALAXY Tab Active môžu značne zvýšiť produktivitu firmy. Robustný stylus C-Pen je umiestnený v hornej časti ochranného krytu GALAXY Tab Active. Poskytuje alternatívu na ovládanie zariadenia prstami napríklad pre užívateľov, ktorí nosia pri práci rukavice.

Takmer nepretržité pracovné nasadenie GALAXY Tab Active umožňuje 8-10 hodinová životnosť batérie. Okrem toho poskytuje odnímateľná batéria rýchlu a jednoduchú výmenu za novú, ak je to nevyhnutné pre nepretržitú prácu. Vstavaná koncovka POGO pre nabíjanie zabraňuje poškodeniu micro-USB konektora a zároveň umožňuje nabiť niekoľko zariadení súčasne.

Snímka obrazovky 2014-09-04 o 13.42.59

GALAXY Tab Active podporuje platformu Samsung KNOX, ktorá sa stará o komplexné mobilné zabezpečenie. Udržiava tak aplikácie a dáta v zabezpečenom priestore bez potreby platformy od tretej strany a dodatočného príplatku. Služba Smart Tutor umožňuje každému užívateľovi bezpečný, jednoduchý a rýchly prístup k technickej podpore kdekoľvek a kedykoľvek. K tabletu si môže užívateľ prikúpiť LAN/USB Hub adaptér ET-UP900UBEGWW, ktorý stačí pripojiť k micro USB portu a tým získať dva USB porty a jeden Ethernet port pre pripojenie sieťového kábla (RJ45).

Samsung GALAXY Tab Active bude v predaji vo variante Wi-Fi, alebo Wi-Fi a LTE s 16 GB + MicroSD (až 64 GB). K dispozícii bude v zelenom prevedení (Titanium Green) s ochranným krytom a stylusom C-Pen. Na slovenskom trhu bude GALAXY Tab Active dostupný od októbra 2014 za odporúčanú maloobchodnú cenu 419 eur s DPH (WiFi verzia) a 519 eur s DPH (LTE verzia).

Zdroj: Tlačová správa

4.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+