MojAndroid

Spoločnosť Samsung nás už teraz nezahlcuje takým množstvom tabletov, ako to bolo pred niekoľkými rokmi. Napriek tomu sa ale na trhu nájdu novinky, ktoré majú ponúknuť niečo viac ako minulé modely. Samsung Galaxy Tab A 7.0 je nový 7“ tablet, ktorý je určený pre menej náročných používateľov. Aj napriek slabšej výbave ale ponúka pomerne slušné možnosti.

Balenie – zrejme iba to základné

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Samsung Galaxy Tab A 7.0 nám bol doručený v provizórnej bielej škatuli, ktorá určite nebude tablet sprevádzať aj na pultoch obchodov. Vo vnútri sme okrem tabletu našli iba microUSB kábel a nabíjačku s výstupom 1A. Hoci balenie určite nie je konečné, oveľa viac toho v predajnej verzii neočakávame. Chýbať určite nebude dokumentácia, no pri takto dostupných zariadeniach by akékoľvek ďalšie príslušenstvo bolo prekvapivé.

Konštrukcia a dizajn – dôraz na funkčnosť

V tejto kategórii zariadení sme neočakávali žiadnu prémiovú konštrukciu. Samsung nás ale napriek tomu potešil solídnym spracovaním, vďaka ktorému sa na tablet budete môcť spoľahnúť a nebudete sa ani musieť báť položiť ho v dielni na stôl. Celé telo tabletu je síce vyrobené z plastov, no vďaka mierne vrúbkovanému zadnému krytu sa nemusíte obávať zachytávania odtlačkov prstov či bežných nečistôt. Mastnoty je ale na ňom vidieť pomerne ľahko. Tablet sa v ruke ani nešmýka a celkovo ide o veľmi solídne spracované zariadenie s rozmermi 186,9 x 108,8 x 8,7 mm a hmotnosťou 289 gramov (283 gramov v prípade Wi-Fi verzie). Už na prvý pohľad si všimnete, že napriek 7“ displeju má tablet pomerne kompaktné rozmery a nie je problém ho udržať v jednej ruke.

Samsung Galaxy Tab A 7.0 Foto__výsledok

Vpredu dominuje veľký displej, okolo ktorého je síce výrazný, no rozumne hrubý rámik. Pod displejom sa nachádza hardvérové tlačidlo Domov a kapacitné tlačidlá Späť a Multitasking, ktoré nie sú podsvietené. Na ovládanie tabletu v tme si tak budete musieť zvyknúť, no to je otázka niekoľkých omylných pokusov pri hľadaní toho správneho tlačidla. Nad displejom je umiestnený reproduktor pre hovory a predná kamera, pod ktorými je ešte logo výrobcu.

Ovládacie tlačidlá nájdeme na pravej strane, keď pod tlačidlom napájania celkom hore je umiestnené dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti. Vľavo sa nachádzajú zásuvky pre microSD kartu a nanoSIM kartu. V hornej stene je umiestnený microUSB port a 3,5 mm jack pre slúchadlá. Dole nájdeme už iba nenápadnú štrbinku pre mikrofón. Celý rám je pritom vyrobený z lesklého plastu, no ani táto súčiastka nezachytáva odtlačky prstov a nepôsobí veľmi extravagantne.

Samsung Galaxy Tab A 7.0 Foto_-11_výsledok

Ako sme už spomínali, zadná strana je tvorená vrúbkovaným plastom, vďaka čomu sa tablet nešmýka a narába sa s ním veľmi dobre. Dominuje tu vystúpená šošovka fotoaparátu, čo nás trochu prekvapilo. Podľa očakávania nejde o extrémne kvalitný fotoaparát a hrúbka zariadenia je podľa nás tiež dostatočne veľká na to, aby fotoaparát nemusel vystupovať z tela tabletu. Samozrejme, nie sme inžinieri Samsungu a výrobca mal na toto určite dobrý dôvod, ktorý ale nepoznáme. Vedľa šošovky fotoaparátu sa nachádza dvojitá mriežka reproduktoru pre multimédiá a nižšie nájdeme už iba nenápadné logo výrobcu a celkom dole sú umiestnené certifikačné informácie.

Celkovo tak ide o dobre postavený 7“ tablet, ktorého výhodu vidíme najmä v pomerne kompaktných rozmeroch. Oproti tabletu Nexus 7 2013, ktorý z času na čas používame, ide o výrazne menšie zariadenie, ktoré sa bez problémov zmestí aj do vrecka nohavíc a keďže umožňuje použitie SIM karty, ani telefonovanie s ním nie je až také komické, ako s niektorými oveľa väčšími tabletmi s touto možnosťou. Stále však radšej odporúčame pri telefonovaní s tabletom využiť handsfree sadu. Len pre istotu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
26.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+