MojAndroid

Samsung Galaxy Tab A 10.5 bol predstavený spolu s aktuálnou vlajkovou loďou, Samsungom Galaxy Tab S4. Jeho recenziu si  môžete prečítať u nás na webe, teraz nasleduje jeho slabšie vybavený súrodenec, ktorý má tiež čo ponúknuť.

Balenie

Samsung Galaxy Tab A 10.5 je zabalený v štandardnej bielej krabici. Po jej otvorení na nás vykukne samotné zariadenie. Pod ním sa nachádza základné príslušenstvo. Nechýba rýchlonabíjačka, USB kábel s USB-C konektorom, pomocou ktorého tablet pripojíte k počítaču alebo ho nabijete. Okrem týchto dvoch položiek tu nájdeme ešte nástroj na vyberanie SIM karty a stručnú príručku. Na to ako je krabica veľká, je príslušenstvo vcelku chudobné. Nenájdeme tu napríklad ani slúchadlá, v krabici je plno nevyužitého priestoru.

Konštrukcia a dizajn: Neohúri, ale ani nesklame

Na rozdiel od drahšieho modelu Tab S4, ktorý je vyrobený zo skla, v prípade Tab A 10.5 sa budete musieť uspokojiť s plastom. Ten rozhodne nepôsobí tak prémiovo, no musíme brať do úvahy aj fakt, že sa jedná o omnoho lacnejšie zariadenie. Rozmery tabletu sú 260 x 161.1 x 8 mm. Hmotnosť základnej WiFi verzie činí 529 gramov, verzia s LTE je o 5 gramov ťažšia. Plastová konštrukcia tabletu je celkom príjemná na dotyk. Určite nemáte pocit, že v ruke držíte nejaké lacné čínske zariadenie za 50 €, no na druhú stranu, ničím vás neohúri. Taký bežný štandard.

V ruke sa však nový Tab A 10.5 drží veľmi dobre. Dokonca by sme povedali, že lepšie ako model Tab S4. Dôvodom môže byť práve plastová konštrukcia, ktorá nie je taká klzká, rovnako aj o trochu väčšia hrúbka. Plast má však oproti skleneným zariadeniam výhodu v podobe nezachytávania odtlačkov prstov. V prípade pádu je tiež väčšia pravdepodobnosť, že tablet zostane celý a nerozbije sa.

Prednej strane dominuje veľký displej s uhlopriečkou 10,5″. Rámiky okolo neho sú ideálne. Ani nie veľké, ani malé. Bezrámikový dizajn na tabletoch neuznávame, pretože v tomto prípade by bol problém s ich úchopom. Na displejom nájdeme predný fotoaparát s rozlíšením 5 megapixelov a nechýbajú ani všetky potrebné senzory.

Horná strana je celkom zaujímavá. Obsahuje dva reproduktory a 3,5 mm audio konektor. Na pravej strane zase nájdeme všetky tlačidlá, ktoré tablet obsahuje. Nechýba ovládač hlasitosti a, samozrejme, ani tlačidlo rozsvietenia/zhasnutia displeja. Okrem tlačidiel sa tu nachádza aj šuflík na SIM kartu a pamäťovú kartu. Na spodnej strane už tradične nájdeme USB-C konektor a ďalšie dva reproduktory. Áno, počítate správne. Samsung Galaxy Tab A 10.5 obsahuje až 4 reproduktory.

Prejdeme na zadnú stranu. Tá je vcelku jednoduchá a ničím neruší. V jej hornej časti sa nachádza objektív hlavného fotoaparátu s rozlíšením 8 megapixelov, pod ktorým je umiestnený LED blesk. Ďalej tu vidíme už len logo výrobcu. Zostala nám už len pravá strana, ktorá obsahuje 4 piny. Tie slúžia na pripojenie klávesnice. Tú bohužiaľ k dispozícii nemáme, takže nemôžeme otestovať jej funkčnosť. Dojem z kvality spracovania a dizajnu máme vcelku pozitívny. Jedná sa o skôr konzervatívnejší tablet, ktorý neobsahuje žiadne rušivé prvky. Na druhú stranu, jeho dizajn je tak trochu fádny a nezaujímavý.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+