MojAndroid

Len nedávno sme vás informovali o pripravovaných 7, 8 a 10,1-palcových tabletoch Galaxy Tab 3  od spoločnosti Samsung, ktoré by mali byť pokračovaním svojich predchodcov, s výnimkou prvého 8-palcového modelu.  Len nedávno sa objavili výsledky výkonnostných testov zariadenia s označením GT-P8200, vykonané pomocou aplikácie AnTuTu benchmark. Jedná sa o ďalšiu novinku Samsung Galaxy Tab 3 Plus, ktorá bude podľa špekulácií vydaná spolu s ostatnými modelmi na kongrese MWC 2013.

Google Nexus 10

na obrázku Google Nexus 10

Výsledky testov zverejnil pomerne vierohodný zdroj TechKiddy, ktoré nám pomohli získať ďalšie informácie o špecifikácii nového tabletu a vytvoriť si malú predstavu, kam je namierený vývoj spoločnosti. Galaxy Tab 3 Plus bude vybavený dvojjadrovým procesorom Exynos 5, pracujúci na frekvencií 1,7 GHz a jeho displej bude mať vysoké rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov. Ak sa vám zdá toto vybavenie známe, je to presne to, v čom vyniká Google Nexus 10, rovnako vyrábaný Samsungom. Avšak dole uvedené výsledky Galaxy Tab 3 Plus sú približne o 4 000 bodov vyššie, ako výsledky Nexus 10, ktoré sme namerali v redakcií počas testovania. Takže niekde sa buď stala chyba, alebo Samsung predsa len vybavil nový tablet štvorjadrovou verziou procesora.

GT-P82000 Benchmark

Zdroj: androidauthority

30.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+