MojAndroid

Android komunita stojaca za portálom XDA developers už nejedenkrát ukázala svoju šikovnosť tým, že priniesla/prináša najrôznejšie aplikácie, módy, vylepšenia a ROMky pre naše Android zariadenia. Nemusíme sa preto čudovať, že sa vývojárom podarilo naportovať najnovší Android 4.1 Jelly Bean na niekoľko smartfónov, medzi ktorými nechýbajú Samsung Galaxy SII, Galaxy SIII a tiež HTC One X.

Porty sú založené na dostupných ROM zo zariadení Galaxy Nexus alebo nového tabletu Nexus 7, ktoré už fungujú s novým Androidom 4.1 Jelly Bean. Všetky portované ROMky majú niečo spoločné – veľa vecí ešte nefunguje. Na vyššie zmieňovaných zariadeniach sa síce podarilo naštartovať novú verziu OS, niektoré základné funkcie však stále nefungujú. Najčastejšími problémami  sú pre vývojárov nefunkčné WiFi, Bluetooth, GSM, NFC, Zvuk a fotoaparát spolu s ďalšími nedokonalosťami. Určite tak nejde o ROMky vhodné pre každodenné používanie. Ak by ste si ich ale aj tak chceli vyskúšať a máte dostatok skúsenosti s inštaláciou ROMiek na svoj telefón, môžete nasledovať zdrojové odkazy uvedené nižšie pod článkom, kde nájdete všetky ďalšie podrobnosti.

Zdroj: Galaxy SII, Galaxy SIII, HTC One X

2.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+