MojAndroid

Samsung bude aktualizovať svoj starší model smartfónu Galaxy SII na Android 4.1 Jelly Bean. Vieme o tom nielen z oficiálneho prehlásenia tejto spoločnosti, ale najnovšie aj vďaka uniknutej ROM s touto verziou OS.

Pre Samsung Galaxy SII unikla totiž ROM I9100XXLSJ s označením buildu Androidu JZO54K a pre nadšencov a skúsenejších používateľov je dostupná na stiahnutie už teraz. Android 4.1.2 na Galaxy SII prináša všetky novinky Androidu Jelly Bean. Okrem novej verzie používateľskej nadstavby TouchWiz, dobre známej z Galaxy SIII, či Galaxy Note II, tak Samsung pridal aj ďalšie funkcie a vylepšenia. Medzi nimi nechýbaj hlasový asistent Google Now, nové widgety z Galaxy SIII, 2 homescreen módy, Project Butter, nový notifikačný bar, Samsung cloud a tiež funkcie Direct Call, Smart Stay či Pop-up Play.

  

Podľa doterajších skúseností je ROM stabilná a obsahuje len niekoľko menších chýb. Zdá sa tak, že Samsung je už blízko jej oficiálneho vydania prostredníctvom OTA aj pre ostatných používateľov. Ak si budete chcieť novú ROM s Androidom 4.1 Jelly Bean nainštalovať, môžete postupovať podľa jednoduchého návodu, ktorý sa nachádza na Sammobile.com.

16.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+