MojAndroid

Po mnohých špekuláciách a zmätkoch okolo vydania aktualizácie Android 4.0 Ice Cream Sandwich pre smartfón Samsung Galaxy SII tu konečne máme oficiálnu správu, ktorá potvrdzuje jej vydanie. Minulý týždeň spoločnosť Samsung na svojich oficiálnych stránkach informovala o update no vzápätí túto informáciu stiahla, s tým že šlo o omyl a že ďalšie správy ohľadom  updatu máme sledovať na sociálnych sieťach. Dnes sa na Facebooku a Twitteri konečne objavilo prehlásenie, že update je už dostupný a začína sa šíriť Európou. Prvými krajinami kde by mal byť dostupný sú Poľsko, Maďarsko a Švédsko – ďalšie budú čoskoro nasledovať. O dostupnosti aktualizácie pre Slovenko vás budeme ešte informovať.

Samsung okrem updatu pre Galaxy SII informoval aj o aktualizáciách pre ďalšie smartfóny a tablety. Android 4.0 Ice Cream Sandwich by tak v blízkej dobe mali dostať aj Galaxy Note, Galaxy Tab 8.9 a Galaxy Tab 10.1. Ak ste majiteľom niektorého zo zariadení Galaxy S, Galaxy Tab 7″, Galaxy S Plus, Galaxy S SCL (Super Clear LCD) alebo GALAXY W môžete sa koncom marca tešiť na aktualizáciu systému, ktorá síce neprinesie Android 4.0, ale len niektoré nové funkcie ako napríklad odomykanie telefónu pomocou tváre, natívne vytváranie screenshotov, foto editor a ďalšie.

Ďakujeme aj za tip od čitateľa:

Aktualizácia ICS Samsung g. s2 v Dánsku

Dnes ráno som aktualizoval môj galaxy s2 cez Kies v krajine Dánsko…. Všetko vyzerá, že funguje ako má…

Daniel

Update

Správy z britského portálu Pocket-Lint naznačujú tomu, že ďalšia vlna aktualizácií pre Samsung Galaxy SII bude dostupná od 19.marca. Ak ste svoj update na ICS ešte nedostali, od budúceho pondelka by mal byť teda dostupný aj pre zvyšok Európy.

Aktualizované 27.apríla 

Aktualizácia na Android 4.0 Ice Cream Sandwich by mala byť dostupná pre Galaxy SII od Orangeu už aj na Slovensku. Za informáciu ďakujeme nášmu čitateľovi Jaroslavovi N.

Zdroj: Facebook

27.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+