MojAndroid

Horúca novinka, smartfón Samsung Galaxy S9, bol podrobený testu odolnosti. Na starosť si toto zariadenie zobral známy YouTuber a špecialista na testy odolnosti – JerryRigEverything. Podľa jeho tvrdení ešte nemal zariadenie Samsung, ktoré by v testoch odolnosti zlyhalo. Aj nový smartfón Samsung si počínal naozaj veľmi dobre.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 – začíname s testovaním | UNBOXING

Samsung Galaxy S9

Test odolnosti začína tradične otestovaním odolnosti displeja voči poškriabaniu. Smartfón obsahuje ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5 a škrabance boli zaznamenané od úrovní 6 a 7. Ide o štandardný výsledok pri použití ochranného skla a nejde o nič prekvapivé. Mince a kľúče či iné drobné predmety nenarobia displeju žiadny problém.

Jerry spomína, že vyššia hmotnosť oproti predošlej generácii znamená vylepšenú hliníkovú konštrukciu a tiež hrubšiu vrstvu ochranného skla. Tieto zmeny víta a myslí si, že to aktívne pomôže v prípade nejakých nárazov. Rozdiel činí len 8 gramov oproti predošlej generácii – Galaxy S8. Testom voči škrabancom prešiel aj snímač odtlačkov prstov. Bol plne funkčný aj o určitých povrchových poškodeniach.

Náš tip
Samsung Galaxy S9+: Veľmi príjemné déjà vu | RECENZIA
Náš tip
Predobjednajte si Samsung Galaxy S9 alebo S9+ v NAY a získajte späť 500 EUR za starý mobil

Otestovanie vplyvom plameňa zo zapaľovača smartfón takisto zvládol. Hoci ide o AMOLED panel, ktoré sa obvykle poškodia natrvalo, tento panel poškodenie jemným plameňom zvládol. Po dvanástich sekundách sa časti obrazovky začali sfarbovať do biela, po zhasnutí plameňa sa vrátili späť do svojej pôvodnej podoby. Ostalo však jemné povrchové poškodenie, ktoré by mohlo vadiť niektorým používateľom.

Finálny test konštrukcie smartfón Samsung Galaxy S9 takisto zvládol. Jerry hovorí, že za to vďačí aj vylepšenej konštrukcii a smartfón nepovolil ani pri silnejšom stlačení. Konštrukčne tak odviedol Samsung veľmi dobrú prácu a nový vlajkový smartfón tak pravdepodobne nejaké tie neštandardné situácie prežije. Smartfón takisto obsahuje zvýšenú odolnosť voči vode a prachu – IP 68.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+