MojAndroid

Do predstavenia ďalšej generácie vlajkových lodí spoločnosti Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus na MWC 2018 v Barcelone už ostáva len štvrťrok, a tak sa aj množia špekulácie, čo by mali priniesť. A podľa posledných sa dočkajú nielen vylepšeného skeneru dúhovky, ale aj vylepšeného rozpoznávania tváre.

Skener odtlačkov opäť vzadu

Podobne ako tohtoročný Galaxy S8 sa podľa posledných informácií nedočká skeneru odtlačkov na displeji ani Galaxy S9 kvôli nedostatočnej dostupnosti potrebnej technológie. Pravdepodobne sa najskôr objaví až pri modeli Galaxy Note 9, ak nie neskôr. Samsung teda umiestní skener odtlačkov opäť na zadnú stranu a zameria sa aj na ostatné možnosti prihlásenia sa do telefónu. Podľa kórejského webu ETnews zainvestoval Samsung do zlepšenia Iris skeneru a systému (prednej kamery) na rozpoznávanie tváre. Iris skener umožňuje prihlásenie do telefónu pomocou očnej dúhovky a po novom by táto technológia mala byť ešte rýchlejšia.

Vylepšené rozpoznávanie tváre

Rovnako ako rozpoznávanie tváre. To má síce už Samsung vo svojich zariadeniach niekoľko rokov, ale tento rok bol v účinnosti tejto technológie prekonaný spoločnosťou Apple. Tá u svojho top modelu iPhone X odstránila skener odtlačkov a zaviedla technológiu Face ID. Tá na rozdiel od tej od Samsungu nesníma tvár v 2D, ale 3D systémom, vďaka čomu je presnejšia a ide ju ťažšie obalamutiť. Trojrozmerné snímanie tváre by mali dostať teraz podľa všetkého aj budúcoročné Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus.

Zdroj: ETNews via AndroidAuthority

21.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+