MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Znovu iba priemerná

Samsung Galaxy S9+ ponúka batériu s kapacitou 3500 mAh. To je hodnota, ktorá nie je vôbec najhoršia a aj pri veľkom displeji telefónu by mohla byť postačujúca. To je presne to, čo o nej môžeme povedať. Zvládnete s ňou každý priemerný deň, no nič naviac.

My sme sa väčšinou pohybovali na jednodňovej výdrži s displejom zapnutým 3-4 hodiny. To bude pre väčšinu používateľov výdrž, ktorá bude znamenať nabíjanie raz za deň, čo je všeobecne rešpektovaný štandard. Stalo sa nám ale aj to, že sme mali náročný deň, kedy sme telefón používali viac ako tri hodiny a večer sme s ním chceli ísť ešte do mesta, no ostávalo nám menej ako 30 % batérie. Hoci je pravdepodobné, že by sme večer nakoniec zvládli, nechceli sme nič riskovať a radšej sme ho dali na chvíľu nabíjať.

Tu sa dostávame k ďalšiemu problému – Samsung Galaxy S9+ stále ponúka „iba“ rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 2.0. Možno to má niečo spoločné s problémami, ktoré mal Samsung s batériami vo svojich smartfónoch a spoločnosť nechce nič riskovať, no konkurencia je v tomto smere popredu, či už v rýchlosti nabíjania, alebo aj vo výdrži batérie.

Aby sme ale boli úprimní, rýchle nabíjanie Quick Charge 2.0 nie je vôbec zlé. Telefón bez problémov nabijete za približne 1,5-2 hodiny v závislosti od zostávajúcej batérie. Z 0 % na 100 % sme telefón pribaleným adaptérom nabili za hodinu a trištvrte.

Ešte doplníme, že telefón sme počas testovania vždy používali s dvomi SIM kartami a v režime s najvyšším rozlíšením a s aktívnou funkciou Always-On displej. Nijako sme ho tak nešetrili, no zo skúseností s predchádzajúcimi modelmi vieme, že tieto prvky väčšinou nemávajú dramatický dopad na výdrž smartfónov Samsung.

Práve výdrž batérie je kategória, kde sme od Samsungu tento rok očakávali zlepšenie, no nedočkali sme sa. Samozrejme, množstvo používateľov bude s výdržou spokojné, no my by sme už radi privítali v tomto smere zlepšenie. Snáď sa ho dočkáme už budúci rok.

Samsung Galaxy S9+: Záverečné hodnotenie

Samsungu sa tento rok vlajková loď veľmi podarila. Galaxy S9+ je vynikajúce zariadenie, ktoré bude nepochybne na vrchole zoznamu želaní mnohých používateľov, ktorí si tento rok budú kupovať Android vlajkovú loď. Veľmi blízko k tomuto vrcholu však bude aj vlaňajšia generácia modelov od Samsungu.

S9+ je vynikajúce zariadenie. Má zrejme najkrajší displej na trhu, skvelý dizajn, fantastický fotoaparát a výkonu na rozdávanie. Problém však vidíme v nedostatku inovácií oproti poslednej generácii. Iste, nemôžeme každý rok očakávať takú úroveň zlepšenia ako napríklad vlani, no zmien oproti vlaňajšej generácii je tu skutočne tak málo, že bežný používateľ si rozdiely ani nevšimne.

A práve preto možno siahne po oveľa dostupnejšej minuloročnej generácii, ktorá má takmer všetky tie isté kvality ako nové vlajkové lode. Ich uvádzacia cena dokonca o čosi narástla, čo je o dôvod viac zadovážiť si rok starý, no stále skvelý model S8+.

Ak však ale chcete to najnovšie a najlepšie, ste tu na správnej adrese. Poteší vás viac RAM, podpora dual-SIM či úplne nový fotoaparát, ktorý patrí k tomu najlepšiemu na trhu. Nepoteší však priemerná výdrž batérie a starší systém rýchleho nabíjania. V tomto smere by mal výrobca určite spraviť krok vpred. Ak by tak urobil, veľmi by sa priblížil k vízii “dokonalého smartfónu”. Teda aspoň pre tých používateľov, ktorí obľubujú prostredie Experience UX.

Plusy

+ Fantastický displej

+ Osvedčený elegantný dizajn

+ Výkonu na rozdávanie

+ Vynikajúci inovatívny fotoaparát

Mínusy

– Iba minimálne zmeny oproti vlaňajšej generácii 

– Priemerná batéria, starý systém rýchleho nabíjania

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.2

Samsung Galaxy S9+

Vlajková loď spoločnosti Samsung stavia na úspechoch svojho predchodcu, no ponúka niekoľko vylepšení oproti minulej generácii aj menšiemu bratovi. Samsung Galaxy S9+ tak prináša fantastický 6,2" QHD+ Super AMOLED displej s pomerom strán 18,5:9, čip Exynos 9810, až 6 GB RAM, rozšíriteľnú pamäť, nový 12MP fotoaparát s premenlivou clonou a sekundárnym snímačom pre 2-násobný zoom či batériu s kapacitou 3500 mAh.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
100 %
Displej
90 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
90 %
Fotoaparát

  • Fantastický displej
  • Osvedčený elegantný dizajn
  • Výkonu na rozdávanie
  • Vynikajúci inovatívny fotoaparát

  • Iba minimálne zmeny oproti vlaňajšej generácii
  • Priemerná batéria, starý systém rýchleho nabíjania
9.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+