MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Prakticky bezchybný

V posledných rokoch si spoločnosť Samsung vybudovala meno jedného z najlepších výrobcov smartfónových displejov na svete. Vlaňajšie modely S8, S8+ a Note8 boli v tomto smere špičkou na trhu a inak to nie je ani pri modeli Samsung Galaxy S9+. Veľký 6,2″ displej je vyrobený Super AMOLED technológiou, ponúka rozlíšenie 1440 x 2960 pixelov s pomerom strán 18,5:9 a hustotou 529 ppi. Samozrejmosťou je aj podpora pre HDR.

Vďaka týmto špecifikáciám je telefón predurčený na to, aby poskytol fantastický obrazový zážitok. Iba špecifikácie ale nestačia, dôležité je aj spracovanie a to je na vynikajúcej úrovni. Displej má krásne, žiarivé farby, tradične trochu sýtejšie, no o to viac krajšie na pohľad. Pozorovacie uhly sú prakticky dokonalé a pochváliť musíme aj minimálny odlesk a fantastickú čitateľnosť na slnku.

Displej spolu so zadnou stranou chráni odolné sklo Gorilla Glass 5. To ale nie je umiestnené vysoko nad displejom, ale takmer úplne k nemu prilieha. Výsledkom je tak skutočne pocit, ako keby ste sa dotýkali priamo obsahu na displeji. Podobné spracovanie ponúkli aj vlaňajšie vlajkové lode spoločnosti Samsung a tento efekt je skutočne vynikajúci. Samozrejme, pohlcujúcemu zážitku pomáhajú aj zaoblené strany displeja, čím sa absolútne stráca rámik na boku. Čerešničkou na torte je potom minimálne čelo a brada, vďaka čomu máte pocit, že v ruke držíte skutočne iba displej.

Zároveň tu ostala zachovaná funkcia Force Touch, ktorá je prítomná v spodnej časti displeja. Dlhé stlačenie dole v strede displeja tak imituje hardvérové tlačidlo domov. Táto funkcia je veľmi praktická a Samsung ju spracoval veľmi dobre. Napriek tomu sa stane, že pri stlačení tohto tlačidla niekedy omylom stlačíte aj nejaký ovládací prvok, ktorý je umiestnený v tejto časti displeja (napr. pridanie fotky na Instagrame).

Výkon a pamäť: Žiadne kompromisy sa nekonajú

Samsung Galaxy S9+ je plnohodnotnou vlajkovou loďou a tomu zodpovedá aj hardvérová výbava. Nájdeme tu nový čip Exynos 9810 Octa (Snapdragon 845 sa nachádza vo verzii pre USA a Čínu), až 6 GB RAM a 64/128/256 GB vnútornej pamäte. Nechýba microSD slot, ktorý je v dvojsimkovej verzii skombinovaný so slotom pre sekundárnu SIM kartu.

Ako ste určite očakávali, Samsung Galaxy S9 je výkonnostné monštrum. Zvládne absolútne všetko bez akéhokoľvek zaváhania. To sa od neho aj očakáva a s radosťou môžem skonštatovať, že v tomto smere telefón do bodky naplnil naše očakávania.

Nestretli sme sa s absolútne žiadnym zaseknutím, spomalením či neskoršou odozvou. Telefón je tak plynulý, ako sa na vlajkovú loď v roku 2018 patrí. Bez problémov si poradí aj s náročnými hrami, ako napr. Rules of Survival.

Zmenou tento rok je použitie 6 GB RAM a je to tiež jeden z hlavných rozdielov oproti menšiemu modelu S9. Vďaka väčšej RAM ostávajú aplikácie spustené dlhšie na pozadí. Môžeme pochváliť aj rozumnú optimalizáciu. Telefón sa snažil RAM využiť naplno, a tak ostávalo voľných vždy maximálne 1-2 GB. To je ale veľmi dobré, pretože takto sme mohli mať spustených viac aplikácií súčasne a zároveň bola ich správa na pozadí efektívna. To znamená, že nové aplikácie sa súšťali tiež veľmi rýchlo a prepínanie medzi nimi bolo skutočne rýchle.

Hoci Samsung Galaxy S9+ nepatrí v záťaži medzi najstudenšie zariadenia, určite nemôžeme hovoriť o žiadnom prehrievaní alebo čomsi podobnom. Celkovo po výkonnostnej stránke nemáme absolútne žiadne výčitky a S9+ v tomto smere patrí podľa očakávania medzi absolútnu špičku.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+