MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Iba bežný štandard

Kým od modelu Samsung Galaxy S9+ sme v kútiku duše čakali nadpriemernú výdrž batérie, pri menšom modeli S9 nám niečo podobné ani nezišlo na um. Samsung sa už niekoľko generácií riadi tým, že chce priniesť jednodňovú výdrž batérie a nič navyše. Od novinky tak môžete očakávať približne takú istú výdrž ako od vlaňajšieho modelu.

Pokiaľ nepatríte medzi extrémne nenáročných používateľov, telefón budete nabíjať každý deň. Batéria s kapacitou 3000 mAh sa ale bez väčších problémov postará o to, že tých 14-16 hodín zvládnete bez dodatočného pripojenia k elektrine. Čo ale vtedy, keď idete po práci ešte večer do mesta s kolegami či priateľmi? Nuž, tu sa už bez dodatočného “nakopnutia” zrejme nezaobídete.

My sme s telefónom dosahovali hodnoty približne 3-3,5 hodín zapnutého displeja, že na konci dňa nám vždy zostávalo ešte do 20 % batérie. Treba ale povedať, že zariadenie sme absolútne nešetrili. Aktívne sme synchronizovali tri kontá Google, niekoľko kont na sociálnych sieťach, ktoré sme tiež aktívne využívali a automaticky sme si zálohovali fotky a videá na Fotky Google. Aj tak sme ale s telefónom zvládli aj mierne náročnejšie dni.

Batéria v S9 tak nie je úplným sklamaním – približne takúto výdrž ponúka väčšina konkurencie. Horšie ale je, že sa výrobca nepokúsil o žiaden pokrok v tomto smere. V nastaveniach síce stále nájdete množstvo šetriacich režimov, no tie sú často obmedzujúce.

Zaujímavé tiež je, že aj tento rok je prednastaveným rozlíšením displeja FHD+ a na najvyššie WQHD+ sa musíte manuálne prepnúť. To aj napriek tomu, že v našom testovaní to nerobilo žiaden viditeľný rozdiel vo výdrži batérie. Aj v prípade menšieho modelu S9 potom platí, že ponúka iba staršiu verziu rýchleho nabíjania Quick Charge 2.0. Tá nabije telefón za zhruba hodinu a pol až hodinu a trištvrte, čo nie je najhoršie, no mnohí konkurenti ponúkajú značne rýchlejšie nabíjanie, najmä v situáciách, kedy nemáte telefón celkom vybitý

Recenzia Samsung Galaxy S9: Záverečné hodnotenie

Niet pochýb o tom, že Samsung so svojím modelom Samsung Galaxy S9 znovu trafil do čierneho. Telefón ponúka všetko to, čo by ste od vlajkového modelu v roku 2018 očakávali. Špičkový výkon, fantastický displej, bohatú hardvérovú aj softvérovú výbavu a jeden z najlepších fotoaparátov na trhu, ktorý navyše prináša niekoľko praktických inovácií.

Problém ale je, že Samsung vyrobil veľmi podobné zariadenie už vlani. A to sa teraz predáva oveľa lacnejšie, je takmer rovnako dobré v každom smere a väčšina bežných používateľov ho od novinky ani nerozozná. Otázka je teda jasná – stoja použité vylepšenia za vysokú cenovku, s ktorou Samsung Galaxy S9 prichádza na náš trh? Odpovedať si musí každý z vás, no ak po S9 siahnete, môžete si byť istí, že máte jedno z najlepších zariadení na trhu, ktoré navyše obstojí aj v skúške časom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.2

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 je hrdým nástupcom úspešného predchádzajúceho modelu. Ponúka prakticky nezmenený dizajn zo skla a kovu so zahnutými hranami displeja, ktorý aj tento rok patrí k úplnej špičke. Vďaka novému čipu Exynos 9810 a 4 GB RAM ide aj o výkonnostného šampióna. Predinštalovaný systém Android 8.0 Oreo s nadstavbou Experience UX ponúka množstvo funkcií a nastavení, ako sme v podaní kórejského giganta zvyknutí. Čerešničkou na torte je úplne nová kamera s 12MP snímačom a premenlivou clonou, vďaka čomu je možné nastavovať pri fotení ešte viac parametrov.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
100 %
Displej
90 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
90 %
Fotoaparát

  • Krásny dizajn
  • 3,5mm jack pre slúchadlá
  • Fantastický fotoaparát
  • Výkonu na rozdávanie

  • Iba priemerná batéria
  • Iba priemerná výdrž batérie
  • Extrémne šmykľavý
16.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+