MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Recenzia Samsung Galaxy S9: Znovu fantastický displej

Tak ako vlani, aj tento rok Samsung poteší fanúšikov svojich vlajkových modelov vynikajúcim displejom. V prípade modelu Samsung Galaxy S9 je to 5,8“ Super AMOLED panel s WQHD+ rozlíšením a pomerom strán 18,5:9. Kým špecifikácie na papieri vyzerajú skutočne pôsobivo, ešte atraktívnejšie vyzerá displej naživo.

Recenzia Samsung Galaxy S9 | Foto: Redakcia

Je jasný, farebný, má vynikajúce pozorovacie uhly a veľmi dobrú čitateľnosť na slnku. Okamžite reaguje na dotyky a všetok obsah zobrazuje v naozaj fantastickej kvalite. Hoci S9 je kompaktnejšou verziou vlajkovej lode, pri veľkosti 5,8“ sa na displej zmestí naozaj veľa obsahu. Či už pozeráte videá alebo čítate dokumenty, zážitok bude skutočne fantastický. Podľa portálu DisplayMate ide dokonca o najlepší displej na trhu, s čím nemôžeme nesúhlasiť.

Ocenili sme aj skvelé softvérové funkcie, ktoré využívajú kvality displeja naplno. Always-On displej v podaní Samsungu je tá najlepšia verzia, s akou sme sa mohli stretnúť. Je informatívny a pritom nespotrebúva veľa batérie. Nočný režim (filter modrého svetla) je dokonale prispôsobiteľný a môžete si ho nechať spúšťať pri západe slnka a vypínať pri východe, vďaka čomu sa nemusíte riadiť žiadnym manuálne nastaveným časovým harmonogramom a v priebehu týždňov a mesiacov zmení tento čas telefón za vás.

Výkon a pamäť: Podľa očakávania – nekompromisný

V tejto časti recenzie sa zbytočne zdržiavať nebudeme a rovno všetko zhrnieme – Samsung Galaxy S9 ponúka vynikajúci výkon a poradí si so všetkým, o čo sa s ním pokúsite.

Srdcom telefónu je nový čip Exynos 9810 Octa, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte s podporou pre pamäťové karty. Výsledok stojí skutočne za to a S9 ponúka naozaj plynulý a rýchly zážitok z používania systému Android 8.0 Oreo.

Počas testovania sme sa nestretli s jediným zaváhaním, zaseknutím či spomalením, a to sme telefón vôbec nešetrili. Veľmi pohodlný bol aj multitasking, aj keď v RAM nezostávalo toľko otvorených aplikácií ako v prípade S9+, ani raz sme s tým nemali problém. Najlepšie na tom je, že aj keď sa vám aplikácia na pozadí vypne, vďaka výkonnému procesoru sa zapne v mihnutí oka. Telefón tak má výkonu skutočne aj na rozdávanie a bez problémov s ním spustíte aj náročnejšie aplikácie nielen teraz, ale aj v najbližších rokoch.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

16.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+