MojAndroid

Minuloročné vlajkové lode spoločnosti Samsung Galaxy S8 respektíve Galaxy S8+ boli často kritizované kvôli použitiu staršieho nabíjania Qualcomm Quick Charge 2.0 napriek tomu, že na trhu už bola nejaký čas novšia verzia Qualcomm Quick Charge 3.0. Veľa ľudí teda čakalo, že tohtoročne modely Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus nakoniec preskočia tretiu generáciu a prinesú minulý rok predstavené Quick Charge 4.0+. Podľa najnovších informácií ale ostanú novinky od Samsungu verné druhej generácii Quick Charge 2.0.

Podľa dokumentu 3C certifikácie, ktorou nedávno prešlo niekoľko verzií Galaxy S9, by mal nový model mať štandardne 5V/2A nabíjanie a 9V/1.67A (15W) rýchlo nabíjanie. Webová stránka s 3C certifikáciou sa zmieňuje o troch modeloch –  SM-G9600/DS, SM-G9608/DS a SM-G9650/DS. Prvé dva sú čínskou a tchajwanskou verziou 5,8palcového modelu Galaxy S9. Tretí model je Galaxy S9 Plus určený pre čínsky trh. Prípona DS značí prítomnosť duálneho slotu pre sim kartu. Dá sa predpokladať, že medzinárodne verzie sa nabíjaním líšiť nebudú. Konkurencia pritom už dlhšie využíva Quick Charge 3.0, ktoré nabije telefón na 80% za 35 minút.

Zdroj: androidcommunity

25.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+