MojAndroid
Slavo Dzuričko 15.12.2017

Juhokórejská spoločnosť Samsung už v týchto dňoch pripravuje svoje nastávajúce vlajkové smartfóny pre rok 2018. Prvé obrázky a video unikli na internet a my vám tak prinášame približnú podobizeň pripravovaných zariadení Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+.

Náš tip
Samsung Galaxy S7: Toto sú vaše skúsenosti | Používateľské recenzie

Samsung Galaxy S9

Menší z dvojice zariadení ponúkne opäť zaoblené hrany a zakrivené ochranné sklo (predpoklady hovoria o obrazovke s uhlopriečkou 5,65″). Nebude chýbať 3,5 mm audio jack, spodná „brada“ by mala byť menšia o 0,1 mm. Na prvý pohľad však smartfón pôsobí o trochu hranatejším dojmom a pripomína svojim spracovaním skôr model Galaxy Note 8. Zmeny sa udiali na zadnej strane, fotoaparát ponúka opäť jeden senzor, avšak je umiestnený v strede, rovnako ako aj čítačka odtlačkov prstov. Jej dostupnosť tak môže byť o čosi lepšia ako v prípade predchodcu.

Náš tip
Samsung Galaxy S8: Keď menšie je lepšie | RECENZIA

Samsung Galaxy S9+

Väčší z dvojice by mal ponúknuť podľa predpokladov 6,1″ displej, obdobné zaoblené hrany a dizajnovou líniou doslova kopíruje menší z dvojice zariadení. Rozmery zariadenia by mali ponúknuť 157,7 x 73,8 x 8,5 mm. Zmeny sa opäť odohrali na zadnej strane, smartfón bude obsahovať tentokrát dvojicu fotografických senzorov. Sú umiestnené v strede a rovnako v strede pod fotoaparátmi sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov. Ani v tomto prípade nechýba 3,5 mm audio konektor.

Obe zariadenia budú obsahovať aj tlačidlo pre inteligentného asistenta Bixby. Po stránke výkonu by mali prísť dve verzie po vzore predošlých generácií. Verzia určená pre USA by mala obsahovať čipset Qualcomm Snapdragon 845 a verzia mimo tohto trhu následne čipset Exynos. Páčia sa vám pripravované Samsungy? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

15.12.2017
 • troll

  krasa, ale myslim si, ze fotak bude este stale trochu vystupovat

 • RRCHBO-3853

  Super

 • Ivan Pascenko

  No dufam ze aj na S9 daju dual.

  • Vlado

   určite si to nechajú len pre Plus-ko …

 • BamBulko

  Dufan ze tam daju nieco naviac lebo tymto ma teda neohurili :(

+