MojAndroid

Nové vlajkové smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+ sú už oficiálne predstavené a spolu so zariadeniami prichádza aj oficiálne príslušenstvo od výrobcu. Tešiť sa môžete na nové ochranné obaly, kryty, rozšírenia alebo tiež na audio príslušenstvo či bezdrôtovú nabíjačku s podporou rýchleho nabíjania.

Náš tip
Ceny a dostupnosť Samsung Galaxy S9, S9+ a DeX Pad na Slovensku | MWC 2018

Oficiálne príslušenstvo

Množstvo používateľov si chce svoj smartfón spoľahlivo chrániť pred prípadným poškodením. Práve na tento účel slúžia oficiálne kryty od spoločnosti Samsung. Začneme hneď zaujímavým prevedením S-View Flip Cover. Toto púzdro chráni celé zariadenie, v prípade zavretého stavu dokonca zobrazuje notifikácie a v prípade otvoreného stavu môže slúžiť ako stojan napríklad pre sledovanie videa.

LED Wallet Cover ponúkne rovnako ochranu zo všetkých strán zariadenia, na vybrané notifikácie či aktuálny čas však môžete byť informovaný aj prostredníctvom LED diód na prednej strane krytu. Alcantara Cover je známe prevedenie ochranného krytu, ktorý pokrýva zadnú stenu a tiež bočné steny zariadenia. Tento materiál sme mohli vidieť už pri predošlej generácii smartfónu.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálne! | Naživo z predstavenia MWC 2018 (AKTUALIZOVANÉ)

Rugged Protective Cover pripomína svojím vzhľadom “Active” verzie zariadení. Smartfón je v tomto kryte hrubší, kryt však ponúkne ochranu voči pádu a tiež certifikáciu MIL-STD. Poteší tiež šikovný výklopný stojan. Hyperknit Cover je štýlový kryt so zaujímavou textúrou, ktorý poteší každého dynamického zákazníka. Posledný z krytov – Silicon Cover, je jednoduchý silikónový kryt, ktorý prináša lepší úchop, základnú a štýlovú ochranu zariadenia.

Bezdrôtová nabíjačka

Smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+ pokračujú v trende predošlých generácií a prinášajú možnosť bezdrôtového nabíjania. V rámci nového príslušenstva je k dispozícii aj bezdrôtová nabíjačka v tvare akéhosi kruhového stojanu na smartfón. Nechýba podpora rýchleho bezdrôtového nabíjania alebo možnosť používania v dvoch režimoch.

Výbavu po stránke nabíjania vhodne dopĺňa nový model externej batérie z dielne spoločnosti Samsung a to kúsok s kapacitou 5100 mAh.

Audio príslušenstvo

V rámci audio príslušenstva poteší snáď každého fanúšika dobrého zvukového podania príslušenstvo v podobe slúchadiel pod známou značkou AKG. Slúchadlá by mali byť v predaji celkovo v dvoch verziách.

Aktuálne nepoznáme, koľko z vyššie menovaného príslušenstva bude k smartfónom Samsung Galaxy S9 a S9+ k dispozícii aj na Slovensku. O novinkách po stránke príslušenstva na našom trhu vás budeme priebežne informovať.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+