MojAndroid

Jeden z najdiskutovanejších smartfónov, na ktorý viacerí z nás netrpezlivo čakajú, je Samsung Galaxy S9. Teda, zároveň aj jeho väčší brat Samsung Galaxy S9+. Niektoré špecfikácie sú pritom už známe. Aktuálne sa k nim môže pripojiť aj informácia o kapacitách batérii týchto smartfónov.

Únik tento raz pochádza z Brazílskej národnej telekomunikačnej agentúry ANATEL. Podľa všetkého tu smartfóny dostávali certifikáciu a niekto zo šikovných ľudí, ktorí sa k tomu dostali, sa rozhodol túto informáciu zverejniť. Podľa screenshotov vidno, že Galaxy S9 má mať 3000 mAh batériu, kým väčší smartfón S9+ má mať 3500 mAh batériu. Je to tak – špecifikácie sa v tomto smere oproti vlaňajším modelom nezmenili.

Doterajšie uniknuté špecifikácie

Menší z dvojice, Samsung Galaxy S9, má ponúknuť opäť zaoblené hrany a zakrivené ochranné sklo a displej s uhlopriečkou 5,65″. Nebude chýbať 3,5 mm audio jack, spodná “brada” by mala byť o 0,1 mm menšia. Zmeny majú byť na zadnej strane, fotoaparát má opäť jeden senzor, no je umiestnený v strede, rovnako ako aj čítačka odtlačkov prstov. Jej dostupnosť tak môže byť o čosi lepšia ako v prípade predchodcu. Zadný fotoaparát má prísť s rozlíšením 12 MPix (f/1.5). Oba smartfóny ponúknu ešte 8 MPix (f/1.7) prednú kameru.

Samsung Galaxy S9+ by mal ponúknuť 6,1″ displej, dizajnom kopíruje S9. Rozmery zariadenia by mali ponúknuť 157,7 x 73,8 x 8,5 mm. Zmeny sú však na zadnej strane, smartfón bude obsahovať tentokrát duálny fotoaparát. Má byť umiestnený v strede a rovnako v strede pod fotoaparátmi sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov. Galaxy S9+ ponúkne 12 MPix duálny zadný fotoaparát (f/2.4 + f/1.5) spolu s optickou stabilizáciou v prípade oboch snímačov.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8: To najlepšie stojí viac | RECENZIA 

Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+