MojAndroid

Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ sú už niekoľko dní oficiálne predstavené a v zahraničí sa objavujú prvé testy oboch zariadení. Je známe, že nové modely sa od predošlej generácie veľmi po stránke dizajnu nezmenili. Hlavné zmeny sa týkajú výkonu a fotoaparátu. A práve ten teraz pri Samsung Galaxy S9+ otestoval známy rešpektovaný server DxOMark. V jeho teste získal tento smartfón rekordných celkových 99 bodov. Za fotografie získalo zariadenie 104 bodov a vo videoteste 91 bodov. Podľa DxOMark sa jedna o najlepší fotoaparát, aký v smartfónoch zatiaľ testovali.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 má (podľa očakávania) najlepší displej na trhu!

Plusy a mínusy fotografií a videa

Pri fotografiách DxOMark chváli nízky šum pri všetkých podmienkach, dobré detaily v interiéroch aj exteriéroch, rýchle automatické ostrenie, jasné a živé farby a excelentnú ostrosť pri 4-násobnom zoome. Kritizuje príležitostnú nestabilitu expozície, farebné fringovanie alebo mierne farebné odliatky, ktoré sú občas viditeľné. Pri videu chváli jasné a živé farby, dobrú cieľovú a rýchlu expozíciu, stabilné a rýchle automatické zaostrovanie, dobrú redukciu šumu u všetkých podmienok a dobrú stabilizáciu. Záporom je príležitostné viditeľné stupňovanie počas konvergencie expozície, strata jemných detailov vo väčšine podmienok, viditeľný reziduálny globálny pohyb a rušivý obraz.

Kľúčové špecifikácie fotoaparátu

  • 12 megapixelová hlavná kamera s 1/2.55″ senzorom a f/1.5 až / f/2.4 premenlivou clonou
  • 12 megapixelová sekundárna kamera s 1/3.6″ senzorom, 2x telezoomom a f/2.4 svetelnosťou
  • optická stabilizácia pre obe kamera
  • Dual-pixel PDAF pre hlavnú kameru
  • LED blesk
  • 4K video pri frekvencii 60fps
  • super-slow-motion video s frekvenciou 960 fps pri rozlíšení 720p

Porovnanie s iPhone X a Google Pixel 2

exteriér (Galaxy S9+ vs iPhone X vs Google Pixel 2)

interiér (Galaxy S9+ vs iPhone X vs Google Pixel 2)

2.3.2018
Zdroj: DxOMark

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+