MojAndroid

Technológia ARCore, nástupca technológie Tango, v princípe predstavuje priamu odpoveď Googlu na riešenie ARKit od spoločnosti Apple. Pomocou technológie ARCore by mali vývojári tretích strán dostať do rúk príslušné nástroje na vytváranie rôznych aplikácií a hier pre rozšírenú realitu napríklad z pohľadu interakcie s 3D virtuálnymi objektmi, alebo vytvárania virtuálnych svetov založených na skutočných prostrediach. To všetko pri použití klasických fotoaparátov a softvéru na snímanie pozícií. Nebudú tak vyžadované špeciálne hardvérové prvky ale len klasický smartfón. ARCore by mali čoskoro podporovať aj telefóny Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Náš tip
Najlepšie ARCore aplikácie, ktoré sú aktuálne k dispozícii

Minulý rok bola vydaná preview verzia ARCore, ktorú dostali zariadenia  Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+, Galaxy Note 8, Google Pixel a Pixel XL, Google Pixel 2 a Pixel 2 XL. Minulý mesiac sa konečne objavila oficiálna verzia ARCore 1.0 a tá pridala podporu aj OnePlus 5, Galaxy S7/S7 Edge, ASUS ZenFone AR a LG V30/V30+. Na Reddite teraz vývojári zverejnili, že s vydaním novej verzie ARCore v priebehu budúcich týždňoch pribudne aj podpora pre tohtoročné top modely Samsungu. Pokiaľ ste majiteľom jedného z nich, tak si aj vy budete môcť vyskúšať AR aplikácie podporujúce túto technológiu.

26.3.2018
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+