MojAndroid

Technológia ARCore, nástupca technológie Tango, v princípe predstavuje priamu odpoveď Googlu na riešenie ARKit od spoločnosti Apple. Pomocou technológie ARCore by mali vývojári tretích strán dostať do rúk príslušné nástroje na vytváranie rôznych aplikácií a hier pre rozšírenú realitu napríklad z pohľadu interakcie s 3D virtuálnymi objektmi, alebo vytvárania virtuálnych svetov založených na skutočných prostrediach. To všetko pri použití klasických fotoaparátov a softvéru na snímanie pozícií. Nebudú tak vyžadované špeciálne hardvérové prvky ale len klasický smartfón. ARCore by mali čoskoro podporovať aj telefóny Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Náš tip
Najlepšie ARCore aplikácie, ktoré sú aktuálne k dispozícii

Minulý rok bola vydaná preview verzia ARCore, ktorú dostali zariadenia  Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+, Galaxy Note 8, Google Pixel a Pixel XL, Google Pixel 2 a Pixel 2 XL. Minulý mesiac sa konečne objavila oficiálna verzia ARCore 1.0 a tá pridala podporu aj OnePlus 5, Galaxy S7/S7 Edge, ASUS ZenFone AR a LG V30/V30+. Na Reddite teraz vývojári zverejnili, že s vydaním novej verzie ARCore v priebehu budúcich týždňoch pribudne aj podpora pre tohtoročné top modely Samsungu. Pokiaľ ste majiteľom jedného z nich, tak si aj vy budete môcť vyskúšať AR aplikácie podporujúce túto technológiu.

26.3.2018
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • stanley

    Hlavne dnes konečne vyšli aj 128gb verzie S9 a S9+ o tom by ste radšej mohli informovať.. čo mňa osobne nesmierne potešilo nakoľko práve táto stredná zlatá cesta chýbala ako soľ.. 256 GB bola zbytočne drahá verzia ,64gb zas pre mňa už málo.. čiže dnes Samsung aj Xiaomi(predstavil peckove herné laptopy a vlajkovú loď Mi mix2s s piatym najlepším foťákom podľa dxo mark (97b) , čiže Samsung aj Xiaomi sto bodov!!!

+