MojAndroid

V júli sa v benchmarku GeekBench objavil telefón s označením Samsung SM-G9650, u ktorého sa špekulovalo, že by mohlo ísť o budúcoročný Samsung Galaxy S9. Teraz sa v GeekBench objavili výsledky telefónu s modelovým označením SM-G965F a podľa všetkého by skutočne mohlo ísť o väčšiu verziu Samsung Galaxy S9 Plus.

Samsung SM-G965F beží na systéme Android 8.0 Oreo. Poháňa ho “universal9810” čipset, čo je podľa všetkého nedávno oznámený čipset Exynos 9810 navrhnutý a vyrábaný spoločnosťou Samsung. Čipset je doplnený o 4 GB RAM. Jedná sa o rovnakú veľkosť ako mali tohtoročné modely Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+. Zariadenie získalo v benchmarku skóre 1191 bodov v jednojadrovom teste a 3835 bodov vo viacjadrovom teste.

Okrem Exynosu by mali byť Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus na ďalších trhoch osadení aj novým Snapdragonom 845. Pre Južnú Kóreu a Čínu sa počíta aj so 6 GB RAM. Veľkosti Infinity displejov by mali ostať rovnaké ako u tohtoročných modelov. Najviac špekulácií sa vedie okolo umiestnenia skeneru odtlačkov. Pravdepodobne sa ho opäť v displeji nedočkáme, a tak sa aspoň zmení umiestnenie duálneho fotoaparátu z horizontálneho na vertikálny, aby nedochádzalo k nechcenému špineniu optiky vedľa skeneru odtlačkov. Špekuluje sa aj o nasadení biometrického senzora.

Aktualizované 14. novembra o 14:30:

Ako informuje server SamMobile s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o sfalšovaný benchmark a nie skutočné výsledky Samsungu Galaxy S9 Plus. Server sa odvoláva na to, že použitý  SoC je totožný s tým v starom Galaxy S6 a Galaxy Note 5, Android 8.0 Oreo je neštandardne označený ako Android 8.0.0 a aj to, že podobný benchmark sa už objavil v júli predtým než vyšla posledná verzia Android Os.

zdroj: GizmoChina

14.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+