MojAndroid

Vlajková loď spoločnosti Samsung, model Galaxy S9, si na trhu získal veľa fanúšikov. Ponúka nekompromisný hardvér, jeden z najlepších fotoaparátov na trhu, množstvo výkonu a iné výhody. Nakoniec mnohých presvedčil a dali zaň nemalú sumu peňazí. No určite sa medzi týmito šťastnými majiteľmi nájdu aj taký, ktorí si síce obľúbili telefón po stránke dizajnu alebo hardvéru, ale uvítali by iný vzhľad prostredia. Pre tých tu existuje možnosť menenia tém. Tými dokážete do veľkej miery ovplyvniť vzhľad prostredia smartfónu. A dnes sa dozviete, ako si vašu S9-tku môžete premeniť na Google Pixel pomocou témy Pixelize.

Jednoduché a efektné, hoci nie úplné

Jednoduchšie to už byť nemôže. Všetko, čo potrebujete urobiť, aby ste si mohli vychutnať pixelovský vzhľad v Galaxy S9-tke, je kliknúť na tento odkaz. Urobte tak iba pokiaľ čítate tento návod na smartfóne, pretože na počítači link nefunguje.

Odkazom sa dostanete na stránku témy s názvom Pixelize od vydavateľa Cameron Bunch. Tá má pôvodne svetlý motív. Ak však túžite po tmavej téme, stačí kliknúť tu. Oba odkazy vás presmerujú do Samsung Tém. Tam potrebujete spraviť už len dva úkony: stiahnuť a použiť.

Potom by už malo vaše prostredie vyzerať ako na Google Pixel. Pixelize robí naozaj dobrú prácu: zmení ikony, nastavenia, navigačnú lištu a množstvo ďalších kozmetických prvkov vašej S9-tky. A nebojte sa, nastavenie témy je možné kedykoľvek zmeniť v Samsung Témach.

Ak naozaj túžite po prostredí Pixela vo vašom Samsungu, musíte sa zmieriť s jednou vecou: Pixelize nie je schopné pretvoriť prostredie tak, že by vyzeralo presne ako na Google Pixel. Notifikačná lišta bude mať síce iné ikony, ale jej konfigurácia zostane zachovaná. Multitasking zostane okrem farieb takisto nezmenený. To je už ale vecou toho, že ide len o tému. Na druhú stranu stále ponúka Pixelize lepšiu prácu, než nejaký z launcherov.

Pixelize: Stojí to za to

Tak či tak, použitie tejto témy je to najlepšie, čo môžete urobiť, pokiaľ túžite po pixelovskom vzhľade prostredia. Vo veľa ľuďoch vyvoláva pocit, že je čistejšie či prehľadnejšie. Táto téma rozhodne stojí za vyskúšanie. Možno ani nie ste priamym fanúšikom takýchto tém, ale po stiahnutí si to obľúbite. Nie nadarmo sú na túto tému tak dobré ohlasy.

23.4.2018
Zdroj: Android Central

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+