MojAndroid

Samsung Galaxy S9 a S9+ sú nepochybne horúcim želiezkom v ohni na poli vlajkových Android smartfónov. Odborníci z DisplayMate, ktorých hlavnou úlohou je najmä hodnotiť zobrazovací panel, v tom majú už jasno. Práve displej na smartfóne Galaxy S9 je tým najlepším zobrazovacím panelom vôbec a tak sa nemusíme báť hovoriť aktuálne o najlepšom displeji na trhu.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálne! | Naživo z predstavenia MWC 2018 (AKTUALIZOVANÉ)
Náš tip
Ceny a dostupnosť Samsung Galaxy S9, S9+ a DeX Pad na Slovensku | MWC 2018

Samsung a opäť najlepší displej

Čosi podobné sme mohli zažiť už aj v prípade minuloročného predstavenia smartfónu Samsung Galaxy Note 8. Slová chváli sú späť a Samsung zjavne dokázal posunúť svoj level ešte vyššie a prekonať tak svoj minuloročný model. Obrazovka na smartfóne Samsung Galaxy S9 dokáže podľa DisplayMate v určitých situáciách zaznamenať veľmi silný jas na úrovni 1130 nitov (Note 8 zvládne 1200 nitov). Obrazovka tiež exceluje v podaní najnižšieho jasu a zmene pozorovacích uhlov obrazovky.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 vs Apple iPhone X | POROVNANIE
Náš tip
Stiahnite si 19 originálnych tapiet zo smartfónu Samsung Galaxy S9!

Zaujímavosťou je tiež hodnotenie, že presnosť farieb na novom smartfóne Samsung je “nerozlíšiteľná od perfektnej” a to už sú slová chváli, na ktoré sa len tak nezabúda. Otázkou ostáva, čo nám ešte Samsung dokáže predviesť v rámci svojich Super AMOLED panelov. Veľké očakávania boli tiež v prípade konkurenčného modelu iPhone X, ktorý už ponúka OLED panel. Uvidíme, kam ešte Samsung dokáže posunúť kvalitu zobrazovacieho panela v rámci svojich ďalších modelov.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+