MojAndroid

ARCore je odpoveď Googlu na ARKit spoločnosti Apple. Toto riešenie je zamerané na umožnenie rozšírenej reality pre existujúce a budúce Android smartfóny bez potreby ďalšieho hardvéru.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ budú čoskoro podporovať ARCore

V marci tohto roka spoločnosť Google avizovala, že podpora ARCore SDK pre Galaxy S9/S9+ bude umožnená v “priebehu nasledujúcich týždňov”. Nuž, napokon im to trvalo takmer dva mesiace, ale podpora je už na svete.

Obe zariadenia, Samsung Galaxy S9 aj S9+ sú v oficiálnom zozname podporovaných zariadení ARCore. Používatelia už hlásia, že ARCore už skutočne funguje na ich zariadeniach.

Náš tip
Najlepšie ARCore aplikácie, ktoré sú aktuálne k dispozícii

Ak chcete aj vy používať túto funkciu na svojom zariadení, najprv si musíte stiahnuť aplikáciu ARCore z obchodu Google Play. Potom nainštalujete ľubovoľnú aplikáciu, ktorá využíva SDK. Ak by to náhodou nefungovalo, je možné reštartovanie, či reinštalácia aplikácií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

17.5.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+