MojAndroid

Spoločnosť Samsung začiatkom roka predstaví nástupcu svojho top radu Galaxy S9. Očakáva sa, že po stránke dizajnu nedôjde k zásadným zmenám, takže bude chcieť výrobca zaujať inými stránkami telefónu. Okrem nového procesoru by mal  údajne prejsť vylepšením fotoaparát. Dostať by mal rekordnú svetelnosť a mal by ponúknuť aj variabilnú clonu.

Rekordná svetelnosť objektívu

Juhokorejský konkurent Samsungu spoločnosť LG tento rok predstavila model LG V30, ktorého fotoaparát priniesol rekordnú svetelnosť f/1.6. Následne predstavila čínska spoločnosť Huawei model Mate 10 Pro, ktorý sa pyšní fotoaparátom s rovnakou svetelnosťou. Dokonca sa jeho fotoaparát umiestnil na 2. mieste za fotoaparátom Google Pixel 2 v teste DxOMark. Fotoaparát na Samsung Galaxy S9 ale posunie svetelnosť fotoaparátov v mobiloch na ešte lepšiu hodnotu –  f/1.5.  Aspoň taká by mala byť hodnota jedného z objektívov duálneho fotoaparátu. Svetelnosť druhého má byť f/2.4.

LG V30 ako prvý priniesol svetelnosť f/1.6

Návrat variabilnej clony

Ďalším vylepšením fotoaparátu by mala byť variabilná respektíve premenlivá clona fotoaparátu. Variabilná clona nie je v mobiloch až taká novinka. Objavila sa už v roku 2008 v modeli Motorola ZN5 a v roku 2009 v Nokie N86.  Variabilnou clonou je možné pri fotoaparáte ovplyvniť množstvo svetla prechádzajúceho objektívom a tým aj ostrosť snímky. Zvýšením clonového čísla sa do fotoaparátu dostane menej svetla a tým sa zvýši hĺbka ostrosti. To využijú krajinkári a budú mať ostrý celý snímok. S najmenšou clonou bude zas ostrý len človek v popredí a nie pozadie za ním.

Motorola ZN50 – prvý telefón s fotoaparátom s variabilnou clonou

Zdroj: Neowin

2.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+