MojAndroid

Pokiaľ chcete mať vždy aktuálne zariadenie, nezostáva vám nič iné, ako siahnuť po smartfóne priamo od Googlu. S Pixelmi budete mať istotu, že všetky aktualizácie operačného systému Android dostanete ako prví. Ostatným výrobcom to naozaj trvá. Po oznámení a vypustení nového operačného systému začnú výrobcovia pracovať na jeho implementácii do svojich smartfónov. Od oznámenia nového Androidu až po jeho samotnú aktualizáciu výrobcom prejde určite pár mesiacov.

 

Ľuďom z Xda-Developers sa podarilo nainštalovať najnovší Android Pie do Samsungu Galaxy S9+. Použili na to nástroj zvaný Firmware.Science, pomocou ktorého boli schopní do zariadenia nainštalovať samotný operačný systém spolu s nadstavbou Samsung Experience 10. Zo screenshotov nižšie je vidieť, že systém je stále len vo vývoji a bude trvať ešte nejaký čas, pokiaľ budú vychytané všetky muchy.

Ucelenejší dizajn

Jednou z noviniek, ktoré prídu s Androidom Pie, bude horizontálny prepínač spustených aplikácií. Samsung využije štýl kariet, ktorému budú jednotlivé aplikácie prispôsobené. Pri práci so systémom budete teda pracovať s “kartami”. Prostredie bude viac podobné Material Designu, čo hodnotíme kladne. Bude to pôsobiť menej rušivým a ucelenejším dojmom. Vyzerá to tak, že sa dočkáme aj systémovej čiernej témy, ktorá bude prítomná v celom používateľskom rozhraní. Výhodou je okrem dizajnu aj predĺženie výdrže batérie, keďže Samsungy používajú AMOLED panely.

Ešte si počkáme

Zmien by sa malo dočkať aj menu nastavení, ktoré výrobca pravdepodobne nezabalí tak celkom do Material Designu, pôjde však vlastnou cestou. Navigácia v systéme bude buď štandardná, no výrobca pripravuje aj podporu gest. Uvidíme, ako to bude reálne fungovať. Samsung zatiaľ oficiálny dátum vypustenia nového Androidu pre aktuálne vlajkové lode neoznámil, no je vidieť, že usilovne pracuje na tom, aby to bolo čo najskôr. Máme sa určite na čo tešiť.

Náš tip
Samsung Galaxy S9+: Veľmi príjemné déjà vu | RECENZIA
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+