MojAndroid

Dvojica Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ v týchto dňoch napriek svojmu veku dostáva ďalšiu aktualizáciu. Dostupná je konkrétne bezpečnostná záplata pre november 2020.

K 3. novembru bola jej dostupnosť hlásená v Nemecku, takže počas najbližších dní by na rad mali postupne prísť aj ďalšie krajiny, vrátane Slovenska. Aktualizácia podľa dostupných informácií neprináša žiadne nové funkcie, akurát odstraňuje bezpečnostné diery.

Predtým, než sa pustíte do inštalácie odporúčame batériu nabiť aspoň na 50 %. Pokiaľ je to možné, samotné stiahnutie aktualizácie vykonajte cez Wi-Fi, aby ste si zbytočne nemíňali dáta. To samozrejme neplatí, ak máte balíček s dátovým objemom, ktorý nevyčerpáte, prípadne máte neobmedzené dáta.

Náš tip
Samsung Galaxy S9: Koľko stojí výmena batérie? | Servis

One UI 2.5 prichádza na Samsung Galaxy S9 a S9+

20.10.2020

Grafickou nadstavbou One UI 2.5 sa ako prvé chválili smartfóny série Samsung Galaxy Note 20. Za necelé dva mesiace ju ale získali už viaceré modely juhokórejského výrobcu ako Samsung Galaxy Note 10 alebo Galaxy Note 9.  Teraz sa podľa portálu SamMobile dočkali aj ešte staršie smarttfóny série Samsung Galaxy S9.

Systémová aktualizácia po skoro troch rokov od vydania smartfónov

Aktualizácia bola spustená v Nemecku, čo je obvyklá prax Samsungu, keď spúšťa v Európe distribúciu nového softvéru. Označenie aktualizácie je G96xFXXUCFTJ2 pre obidva modely Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+. Tie sa dnes už síce oficiálne nepredávajú, ale aj na Slovensku ich stále využíva veľa ľudí. Nie je to nič prekvapivé, pretože napriek staršiemu čipsetu Exynos 9810 ide o veľmi dobré vybavené smartfóny.

Samsung tak prináša systémovú aktualizáciu skoro 3 roky po ich vydaní. Samozrejme verzia samotného systému je stále Android 10, ale na nový Android 11 ešte čakajú aj tohtoročné modely. Nadstavba One UI 2.5 je ale veľkým posunom z pohľadu funkcií a určite by ju mal nainštalovať každý majiteľ modelov Galaxy S9. Pred inštaláciou by sa ale mal ubezpečiť, že má batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo prináša Samsung One UI 2.5?

Fotoaparát modelov Galaxy S9 získa profesionálny režim pre natáčanie videí Pro Video Mode. Ten umožňuje širší výber rozlíšení a frekvencií videí(24 fps, 30 fps a 60 fps) alebo možnosť vybrať audio vstup(predný, zadný, obidva, cez USB alebo Bluetooth). Poteší aj detailnejšia analýza dostupných Wi-Fi sieti alebo SOS správy pre rýchle privolanie pomoci. Režim Jednotlivé snímky(Single Take) umožní vybrať dĺžku záznamu od 5 do 15 sekúnd. Pribudli tiež Bitmoji nálepky pre Always-on displej, rozdelená klávesnica pre režim na šírku alebo nastavenie SOS správ každých 30 minút po celých 24 hodín.

Samsung One UI 2.5 titulka

Jednou z najzaujímavejších funkcií Galaxy Note 9 bol pred dvoma rokmi režim Samsung DeX. Bol k nemu ale nutný špeciálny dock, ktorý sa pripojil k monitoru alebo televízoru One UI 2.5 teraz umožní jeho pripojenie aj bezdrôtovo. Stačí kompatibilný smart televízor Samsungu a váš smartfón vám na ňom zobrazí desktopové rozhranie podobne PC so všetkými aplikáciami v smartfóne. Jeho displej následne slúži ako touchpad a klávesnica, ale je možné pripojiť aj bluetooth klávesnicu a myš.

Náš tip
Vráti sa ekonomika rýchlo do normálu? To prezradí konferencia #akonato
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+