MojAndroid

Nové funkcie, ktoré prinesie vlajková loď Samsungu, sa často objavia po pár mesiacoch aj na jej predošlej generácie, pokiaľ to ich hardvér umožňuje. Jednou z nových funkcií tohtoročnej vlajkovej lode Samsung Galaxy S10 boli efekty Live Focus pre fotoaparát.

Práve túto funkciu teraz v aktualizácii softvéru dostávajú aj minuloročné smartfóny Samsung Galaxy S9, Galaxy S9+ a Galaxy Note 9. Súčasťou aktualizácie je samozrejme aj júnová bezpečnostná záplata systému Android a už predtým avizovaný Nočný režim a QR skener pre fotoaparát.

Rozmazané pozadie tzv. bokeh efekt

Funkcia Live Focus dokáže vytvoriť v pozadí snímaného objektu 4 efekty – Blur, Spin, Zoom a Color point. Blur rozmaže pozadie snímaného objektu a vytvoriť tak tzv. bokeh efekt. V prípade efektu Spin je pozadie mierne zakrútené. Zoom, ako už názov napovedá, mierne priblíži pozadie objektu.

Najzaujímavejší efekt Color Point (Farebný bod) zmení farbu v pozadí na čiernobielu a fotografovaný objekt zostane farebný. Zatiaľ čo u Samsungu Galaxy S10 všetky tieto efekty Live Focus prebiehajú v rámci aplikácie Fotoaparát ešte počas fotografovania, tak u starších modelov budete musieť ísť do aplikácie Galérie a fotografiu dodatočne upraviť. Stále sa ale jedna o príjemnú novú funkciu.

Táto funkcia údajne na Slovensku zatiaľ funguje len v prípade predného fotoaparátu. Sammobile.com píše, že niektoré krajiny ju dostanú až pri ďalšej bezpečnostnej aktualizácii. Medzi ne patrí pravdepodobne aj Slovensko.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10: dátum predstavenia oficiálne potvrdený
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.7.2019
Zdroj: SamMobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+