MojAndroid
Fero Chovaňák 27.12.2016

Rýchlosť mobilných zariadení dnes už nezáleží len od použitého typu procesora, ale aj ďalších komponentov. Hoci používatelia sa väčšinou dívajú práve na údaj o použitom čipe a kapacite RAM či internej pamäte, tak zabúdajú na jednu podstatnú vec. Nie je totižto RAM ako RAM, čo platí aj o internej pamäti. Výrobcovia totižto v snahe ušetriť, častokrát používajú pomalšie komponenty, ktoré síce na papieri vyzerajú dobre, no v reáli neposkytujú až tak vysoký výkon. To však nemá byť prípadom vlajkovej lode spoločnosti Samsung, ktorá má v novom Galaxy S8 použiť nový typ flash pamäte UFS 2.1. Chýbať nebude ani 8 GB pamäť RAM, ktorú si Samsung zrejme vyrobí vo svojich fabrikách 10 nm výrobným procesom.

Náš tip
Takto by mohol vyzerať Samsung Galaxy S8 so zaobleným displejom

Samsung Galaxy S8 a jeho interná pamäť by teda podľa najnovších informácií mala zvýšiť svoju aktuálnu rýchlosť, a to až na teoretické maximum 1,2 GBps či 2,4 GBps. Presné detaily o použitých pamätiach nie sú známe a zatiaľ sa o nich len špekuluje. Každopádne je isté, že juhokórejský výrobca nový S8 rýchlejšími a energeticky úspornejšími pamäťami určite vybaví. Nástupca populárnej línie smartfónov Galaxy S by mal inak disponovať výkonným procesorom Snapdragon 835, 5,1 alebo 5,5-palcovým qHD displejom s minimálnym rámikom (pri verzii Plus sa dokonca hovorí o možnosti použitia 6″ zobrazovacieho panelu), či najnovším štandardom Bluetooth 5.0. Už samozrejmosťou má byť aj Android Nougat, spoľahlivejší snímač odtlačkov prstov, či nový dizajn, ktorý sa zbaví domovského tlačidla Home.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 nebude mať 3,5 mm audio jack. Nahradí ho USB-C

Dátum predstavenia novej vlajkovej lode je tiež predmetom špekulácií. Podľa tých najnovších však Samsung novinku zrejme nestihne uviesť na výstave MWC koncom februára, ale až v apríli na vlastnej akcii.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 príde pravdepodobne v apríli, Samsung stále vyšetruje aj Note 7

Zdroj: gizmochina

27.12.2016
 • Lendo

  8gb ram,skor 6gb…

 • NVM

  Nech vyrobí len 256GB rom a 8GB ram ako základ za cenu do 500€ a má vyhraté..lenže to sa nikdy nestane..

  • Marek Lipták

   presne moja reč, veď malé škatule aby boli raz tak drahé ako schopný notebook ,to je absurdné. …

 • RRCHBO-3853

  Zaujímavé… ☺️

 • Andy

  Ak tam dajú cenu 950 eur môžu si ho nechať

 • JURAJ

  Ten blby pocit ked mobil ma taku istu velkost ramky ako moj notebook :)) ..

 • Michal Silon

  Už to vidím ked padne na zem. Rozflaka sa displej a cena opravy bude astronomicka. Len nech nedavaju keramicky ramik lebo to dopadne tak ako s xiaomi mi mix na ktorom sa roh telefonu rozmrvil a praskol displej od kraja ku kraju po dlzke.

+