MojAndroid

Pamätáte si ešte na funkciu Androidu, kedy ste mohli svoje zariadenie odomknúť len za pomoci prednej kamery a svojej tváre? Ak áno, tak určite si spomínate na to, že sa táto bezpečnostná funkcia sa po uvedení dala veľmi ľahko oklamať.  Stačila na to fotografia používateľa, ktorú ste priložili pred prednú kameru. Niečo podobné sa stalo teraz aj Samsungu Galaxy S8.

Samsung Galaxy S8 podporuje odomykanie nielen prostredníctvom skeneru dúhovky, ale aj tváre. Toto však ako sa zdá, trpí rovnakou chybou ako niekdajší Samsung Galaxy Nexus s Androidom Ice Cream Sandwich. Samsung a Google to vtedy vyriešili softvérovou aktualizáciou, ktorá pre odomknutie vyžadovala mrknutie oka. To autorizáciu pomocou fotografie výrazne sťažilo, aj keď stále nebolo nemožné. Je teda možné, že niečo podobné spraví Samsung aj teraz.

Nemyslíme si ale, žeby takéto odomykanie tváre bolo výrazným nedostatkom vlajkových lodí, aj keď je trochu na zamyslenie, prečo sa Samsung nepoučil už z minulosti. Každopádne, S8 a S8+ oveľa lepšie zabezpečíte pomocou snímača odtlačkov prstov či skenovaním dúhovky oka, prípadne stále obľúbeným a osvedčeným pinom či heslom. Aj samotný Samsung pri tejto funkcii upozorňuje, že môže byť ľahko oklamaná.

Je dôležité zdôrazniť, že funkcia rozpoznanie tváre, aj keď je pohodlná, môže byť použitá iba pre odomknutie Galaxy S8 a v súčasnosti nemôže byť použitá na overenie prístupu k službe Samsung Pay alebo Zabezpečenému priečinku.

Zdroj: gsmarena

 

3.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+