MojAndroid

Všetko sa začalo v roku 2010. Práve v tomto roku bol predstavený prvý smartfón z radu Galaxy S od Samsungu. Práve Galaxy S sa stal pravdepodobne najznámejším radom smartfónov na svete. Každý jeden model ponúkal niečo nové, výnimočné. Niečo, čo konkurencia nemala. O špecifikáciách snáď ani nemá význam písať, vždy sa jednalo o vlajkové lode s maximálnym výkonom, kvalitným displejom, fotoaparátom a niečím navyše.

Samsung Galaxy S8 (S8+) technické parametre:

  • Procesor: Exynos 8895, osemjadrový
  • Displej: Super AMOLED, 2960 x 1440p, 5,8″ (6,2″ S8+)
  • Pamäť: 4 GB RAM (6 GB S8+)
  • Fotoaparát: 12 MP, 4K@30fps video
  • Batéria: 3000 mAh (3500 mAh S8+)

Samsung Galaxy S8

Trendy v podobe minimalizovania rámikov okolo displeja prišli aj do Kórei. Samsung Galaxy S8 prišiel s výraznou zmenou dizajnu, za čo môže hlavne nový natiahnutý displej. Zmien sa však udialo viac a verní fanúšikovia značky si na ne museli zvyknúť. Pod displejom sa už nenachádzalo tradičné hardvérové domovské tlačidlo so skenerom odtlačkov prstov, nezmestilo by sa tam. Skener sa presunul dozadu a ovládacie prvky zase na displej.

Okrem toho bol displej v dolnej časti citlivý na silu dotyku. Stačilo ho silnejšie stlačiť a rozsvietil sa. Displej ponúkol vysoké rozlíšenie 2960 x 1440 pixelov, zväčšila sa aj uhlopriečka. Ďalšou významnou novinkou bolo, že ak ste chceli vlajkovú loď od Samsungu, už mala zahnutý displej. Nebolo na výber. Zahnutie však nebolo až také výrazné ako u predchodcu a bez problémov sa na to dalo zvyknúť.

Fotoaparát ponúkal rozlíšenie 12 MP a clonu f/1.7, o výkon sa staral procesor Exynos 8895 Octa. Pre beh aplikácií poslúžila 4 GB operačná pamäť. Kapacita batérie sa oproti predchodcovi nezmenila, Samsung Galaxy S8 ponúkol rovných 3000 mAh.

Samsung Galaxy S8+

V posledných rokoch sa stalo u Samsungu trendom, že ponúkal dva varianty vlajkových lodí, nesmelo tomu byť inak ani v tomto prípade. Väčší model sa od menšieho okrem samotnej veľkosti veľmi nelíšil. Disponoval silnejšou 3500 mAh batériou, ponúkol až 6 GB RAM a, samozrejme, displej s väčšou uhlopriečkou, konkrétne 6,2″.

Ďalšie pokračovanie radu

Od predstavenia prvého Galaxy S smartfónu ubehlo už poriadne veľa času. Už o pár dní sa dozvieme, ako bude vyzerať a čo všetko ponúkne najaktuálnejšia vlajková loď od Samsungu, model Galaxy S10, ktorý bude už desiatym pokračovaním úspešného radu renomovaného výrobcu. Nejaké úniky už máme a o niektorých funkciách vieme, avšak jeho presná špecifikácia stále zostáva pod rúškom tajomstva.

Ďalšie články zo série Samsung RETRO:

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

19.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+