MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

PRIPOJENIE | Gigabitové mobilné pripojenie a Bluetooth 5.0

 Čo sa pripojenia k internetu týka, na to môžete využiť v prípade modelu Samsung Galaxy S8 Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, ale aj mobilné siete. Dostupné sú 3G siete s maximálnou rýchlosťou HSPA 42.2/5.76 Mbps, ale aj 4G siete LTE-A (4CA) kategórie 16 s teoretickou rýchlosťou na úrovni až 1024/150 Mbps. Na našom trhu sa bude predávať verzia s jedným slotom na SIM kartu, no v zahraničí bude dostupný aj dualSIM model, čo rozhodne poteší majiteľov 2 SIM kariet.

Veľmi vítanou novinkou je prítomnosť Bluetooth pripojenia novej generácie. Bluetooth 5.0 ponúka napríklad možnosť simultánneho pripojenia k dvom audio zariadeniam, zvyšuje dosah pripojenia a samozrejme zvyšuje aj prenosovú rýchlosť. Viac si o ňom môžete prečítať v samostatnom článku. Z bezdrôtových pripojení je ešte dostupné aj NFC, ktoré môžete využiť na bezkontaktné platby, či niekoľko služieb pre zisťovanie GPS polohy.

Samsung Galaxy S8 podporuje technológie A-GPS, GLONASS, BEIDOU aj systému GALILEO, ktoré zaručia naozaj presné určenie vašej polohy. Počas nášho testovania sme skúšali pripojenie na všetky zo spomínaných satelitov a boli bezproblémové.

Na káblové pripojenie slúži USB-C v3.1, ktoré ponúka podporu obojstranného konektora a slúži tak na nabíjanie, ako aj pripojenie k PC. Treba podotknúť, že ide o otvorený konektor, a to aj napriek tomu, že zariadenie ponúka certifikát odolnosti IP68. Pred opätovným nabitím zariadenia po tom, ako ho ponoríte do vody, tak nechajte konektor dobre vyschnúť a z času na čas ho aj vyčistite, aby nedošlo kvôli nečistotám a usadeninám k skratu pri nabíjaní.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+