MojAndroid

Samsung Galaxy S8 má časy svojej najväčšej slávy už za sebou. Ale aj dnes, v roku 2020, patrí medzi obľúbené zariadenia. Navyše, kúpiť sa dá za veľmi zaujímavú cenu. Z funkcií prakticky nič nechýba, výkonu je stále dostatok, k dispozícii je pekný jemný displej a napríklad aj 3,5 mm audio jack, ktorý aktuálne smartfóny už väčšinou nemajú.

 

Dnes si predstavíme niekoľko kúskov zaujímavého príslušenstva, pomocou ktorého dodáte svojmu Samsungu Galaxy S8 “nový dych”. Chýbať nebudú ochranné kryty, powerbanky, pamäťové karty a iné zaujímavé príslušenstvo.

Obsah článku

Ochranné obaly

Keď už svoj nový alebo starší smartfón máte, jeho ochrana je základom. Dnešné zariadenia sú síce spracované kvalitne, no použité sú drahšie a zároveň krehkejšie materiály. Stačí jeden nešikovný pohyb, telefón padne na zem a je po ňom.

Pred takýmito problémami dokáže ochrániť kvalitný kryt. Najvyhľadávanejšími typmi krytov sú tie, ktoré ochránia iba zadnú časť, rôzne magnetické, silikónové kryty, no obľúbenými sú aj zatváracie, tzv. peňaženkové.

 

 

Extra odolný ochranný obal
Peňaženkový ochranný obal
Dizajnový ochranný obal
MG Clear View knižkové púzdro
iPaky Effort gumené púzdro
Gumené púzdro Neo Hybrid Rubber

Ochrana displeja

Displej Samsungu Galaxy S8 je typu Super AMOLED. Chváli sa vysokým QHD+ rozlíšením, skvelým farebným podaním a zahnutím na oboch stranách. Jeho uhlopriečka je 5,8″. Zároveň ide o najdrahšiu a najzraniteľnejšiu súčasť smartfónu.

A preto je dobré ho chrániť. Na ochranu výborne poslúži tvrdené sklo, prípadne kvalitná ochranná fólia. V prvom rade ochránia pred škrabancami, no v niektorých prípadoch aj pred rozbitím. A to sa určite môže hodiť.

 

Ochranné tvrdené sklo
MG tvrdené sklo 5D Full Glue
Magnetický obal v kombinácii s tvrdeným sklom
alza affiliate Ochranná fólia na Samsung Galaxy S8
360° FULL BODY Ochranná fólia

Rozšírenie pamäte

Samsung Galaxy S8 disponuje pomerne dostatočnou kapacitou vnútorného úložiska – 64 GB. Používatelia, ktorí radi fotografujú alebo natáčajú videá, môžu naraziť na nedostatok miesta. Našťastie je tu riešenie. Podpora pamäťových kariet. Samsung Galaxy S8 ponúka jeden zdieľaný slot na pamäťovú kartu microSD a SIM kartu.

Pamäť navyše sa môže hodiť. Mať možnosť vnútorné úložisko rozšíriť si preto ceníme. S pamäťovou kartou sa už nebudete musieť nijako obmedzovať, fotografovať môžete naplno.

Heureka Samsung microSDXC 128GB
SAMSUNG MICRO SDXC 32GB EVO PLUS
andreashop affiliate A-DATA MICRO SDXC KARTA 64GB
andreashop affiliate Kúpiť KINGSTON 256GB MICROSDXC

Bluetooth reproduktory

Samsung Galaxy S8 disponuje jedným reproduktorom na spodnej strane. Ten síce nehrá najhoršie, no menšiu party ozvučiť nedokáže. Našťastie existuje na trhu množstvo zaujímavých bluetooth reproduktorov, ktoré nestoja veľa a ponúkajú niekoľkonásobne kvalitnejší zvuk s lepšou hlasitosťou.

 

 

Heureka JBL Go 2
andreashop affiliate Bluetooth reproduktor JBL
Bluetooth reproduktor s displejom a budíkom
andreashop affiliate Bluetooth reproduktor Creative

Bluetooth slúchadlá

Vďaka 3,5 mm audio jacku, ktorý Samsung Galaxy S8 obsahuje, je k nemu možné pripojiť prakticky akékoľvek slúchadlá s týmto štandardom. A to je oproti väčšine aktuálnych smartfónov výhoda. Samozrejme, používať je možné aj bluetooth slúchadlá, ktoré sú v poslednom čase veľmi obľúbené.

Samsung Galaxy Buds+

Heureka Samsung Galaxy Buds+
alza affiliate Samsung Galaxy Buds+
datart affiliate Samsung Galaxy Buds+

Heureka JBL Free
JBL Free
alza affiliate JBL Free
datart affiliate JBL Free

Heureka Sony WF-1000XM3B
datart affiliate Sony WF-1000XM3B
Sony WF-1000XM3B

Powerbanky

Čím sú smartfóny výkonnejšie a čím viac funkcií ponúkajú, tým ide ich výdrž batérie dole. Dnešné zariadenia vydržia na jedno nabitie priemerne jeden deň, tie lepšie sa dostanú aj na dva dni. Pre prípady, kedy je potrebné, aby zariadenie vydržalo dlhšie, sa môžu skvelo hodiť externé batérie – powerbanky.

Heureka Viking VSPW24
andreashop affiliate Powerbanka Xiaomi 10000 mAh
alza affiliate Xiaomi Mi Power Bank Pro 3 20000mAh
andreashop affiliate Powerbanka Samsung 10000 mAh
Heureka Samsung EB-P3300XJ
andreashop affiliate Powerbanka GoPro 6000 mAh

Smart hodinky

Neoddeliteľnou súčasťou a predĺženou rukou smartfónu sú smart hodinky. Trh je naozaj obrovský a vyznať sa v ponuke je náročné. Väčšinou platí, že každý výrobca ponúka k svojmu smartónu aj nejaké smart hodinky. Samsung nie je výnimkou. Avšak k dispozícii sú modely ostatných výrobcov, ako napríklad Garmin či Fitbit, ktoré určite stoja za zváženie.

Samsung Galaxy Watch Active 2

 

Heureka Samsung Galaxy Watch
alza affiliate Samsung Galaxy Watch
Heureka Samsung Galaxy Watch Active 2
alza affiliate Samsung Galaxy Watch Active 2