MojAndroid

Jednou z tých najdôležitejších obsahových častí nášho portálu sú recenzie. Pravidelne každý týždeň tu pribudne niečo nové. Jednotlivé zariadenia však niekedy mávame len počas kratšieho obdobia a nestihneme otestovať napríklad dlhodobejšiu “spoluprácu” so smartfónom. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme spustili projekt “Používateľské recenzie”, v ktorých majú práve naši čitatelia a zároveň majitelia daných smartfónov možnosť vyjadriť sa k ich dlhšiemu používaniu. Tiež je to cesta podeliť sa so skúsenosťami reálnych používateľov.

Už 7 rokov sa pre vás snažíme budovať a dopĺňať náš Katalóg Android smartfónov a tabletov. Aktuálne v ňom nájdete snáď všetky zariadenia, ktoré sa od roku 2010 predávali na našom trhu. Do Používateľských recenzií prispelo svojimi názormi a postrehmi už okolo 2500 ľudí. Jednotlivé smartfóny tu majú podrobne rozpísané špecifikácie a môžete ich medzi sebou aj porovnávať. Používateľské recenzie nájdete práve v Katalógu, s odkazom na úvodnej stránke nášho webu. Dnes vám prinášame používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy S8:

Samsung Galaxy S8, Michal Magnes, 39 r.

Smartfón Samsung Galaxy S8 používam zhruba 7 mesiacov. Jeho konfigurácia je 4 GB RAM a vnútorná pamäť s kapacitou 64 GB. Mám ho vo farbe Orchid Gray.

Dizajn je perfektný, určite by bolo hriechom zahaliť toto majstrovské dielo do nejakého nevkusného otváracieho púzdra a ponalepovať naň rôzne ochranné sklá a podobne. Jednoduchý vzhľad, čisté línie – v jednoduchosti je krása. Pôsobí luxusne a elegantne. Konštrukcia a použité materiály môžu pôsobiť krehko, ale s použitím originálneho krytu Clear Cover je telefón oveľa odolnejší. Som zástancom toho, že veci si treba vážť, ale zároveň aj používať naplno, bez nejakých obmedzení.

V dnešnej dobe je mobil už spotrebný materiál, ktorý väčšina z nás mení približne každé 2 roky. Samozrejme, že by som nerád telefón rozbil, alebo poškodil, ale zase sa nestresujem, keď mi spadne a podobne. Musím skonštatovať, že originálny kryt, mimochodom sa predáva vo všetkých farebných prevedeniach, je výbornou voľbou pre tento typ telefónu. Absolútne mu neubral z jeho prémiového vzhľadu a ani nejak extrémne „nepribral“ :) Už som mal možnosť ho aj otestovať, keď sa mi mobil vyšmykol z ruky a dopadol presne na pravý horný roh. Už som videl prasknuté sklo, ale po zdvihnutí telefónu som zistil, že celý tento náraz dokonale stlmil kryt. Dokonca ani na displeji po viac ako polročnom používaní nevidím žiadne škrabance ani oderky. Čiže to zhrniem – môj telefón sa pri mne nemá „ako v bavlnke“, nemám žiadne ochranné sklo, ani masívny zatvárací kryt, ale aj napriek tomu, keď odoberiem kryt a telefón preleštím, vyzerá ako „zo škatuľky“.

Displej – krásne, ostré farby

Po zapnutí telefónu som sa prvé dni nevedel vynadívať pri pohľade na fotografie, alebo videá. Krásne, ostré farby a vysoké rozlíšenie. Pri správnom nastavení mi displej „neťahá oči“.

Stabilné správanie

Počas celej doby používania som pri žiadnej z činností nezaregistroval nejaké sekanie, ani problém s WiFi, či GPS. Telefón sa správa veľmi stabilne bez nejakých problémov, ktoré by ma obmedzovali.

Fotografie i videá bez výhrad

Čo sa týka fotografií a videí, tak nemám absolútne žiadne výhrady. Som bežný používateľ, čiže fotografujem a natáčam iba momentky. Kvalita fotografií a videí je na vysokej úrovni a aj po vytlačení fotografie sú fotky ostré s peknými farbami.

Batéria – spokojnosť

Keďže som zvyknutý začínať deň s plnou batériou, tak som s S8 maximálne spokojný. Pri bežnom používaní, čiže to znamená, že to nepreháňam s internetom a mám celý deň zapnuté WiFi, vypnuté GPS, vybavím niekoľko telefonických hovorov, mám večer o ôsmej ešte 50 percent batérie. Pri extrémnejšom používaní mi batéria však tiež bezpečne vydrží až do večera. Neočakávam, že mi batéria pri mojom používaní vydrží viac dní, hoci cez víkend by to 2 dni určite zvládla :)

Čo sa mi páči a čo nepáči, komu ho odporúčam

Telefón ma v prvom rade ohúril svojím moderným a jednoduchým vzhľadom, pôsobí jednoducho a zároveň luxusne. Má ideálnu veľkosť na bežné používanie a popri tom poskytuje vďaka zakrivenému displeju aj slušnú uhlopriečku. Zo začiatku ma dosť znervózňovalo tlačidlo Bixby, pretože som ho nechtiac často spúštal a v podstate ho nepotrebujem ani používať. Pre mňa nemalo to tlačidlo žiaden význam a skôr mi vadilo. Neskôr prišla možnosť toto tlačidlo deaktivovať, čo som aj ihneď využil. Možno by som prijal možnosť využiť to tlačidlo nejak inak, čiže možnosť zvoliť si ľubovoľnú aplikáciu, ktorú dokážem týmto tlačidlom spustiť.

Určite by som ho odporúčal každému, kto hľadá výkonný, štýlový telefón s kompaktnou veľkosťou s veľkým displejom. Asi nepatrí do rúk detí a tínedžerov, hoci v pohode zvládne aj hry – je skôr určený pre manažérov, alebo ľudí, ktorí milujú kvalitné a pekné veci. Svojím vzhľadom dôstojne reprezentuje majiteľa.

  • + prémiový vzhľad a kvalitné materiály
  • + výborný pomer veľkosti displeja k veľkosti telefónu
  • + vynikajúci displej s perfektným rozlíšením
  • + s použitím originálneho krytu Clear Cover slušná odolnosť so zachovaním pôvodných kontúr
  • + rýchly a výkonný nástroj na prácu, ale aj zábavu
  • + vynikajúca batéria
  • + kvalitný fotoaparát
  • — tlačidlo Bixby

Zdroj: Používateľské recenzie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+