MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

FOTOAPARÁT | Dôkaz, že megapixely nie sú všetko

Samsung Galaxy S8+ ponúka zadný fotoaparát s rozlíšením 12 Mpix. Oproti predošlej vlajkovej lodi tak Samsung nezväčšil počet megapixelov, no sústredil sa skôr na vylepšenie kvality. Senzor hlavného fotoaparátu ponúka veľkosť 1/2.5″ a pixely s veľkosťou 1,4 µm, ktoré zaručujú výbornú kvalitu fotografií aj v zhoršených svetelných podmienkach. Pri fotení vám rozhodne pomôže aj prítomnosť optickej stabilizácie, ktorá sa odzrkadlila aj na kvalite videí, ktoré môžete natáčať aj v 4K rozlíšení. Zaujímavou je aj možnosť zaznamenávania 9 Mpix snímok popri tom, ako točíte samotné video. Čo nás naopak mrzí, je prítomnosť len jednej LED diódy v blesku. Dnes už konkurenti ponúkajú povinne dve LED diódy s rôznym farebným odtieňom…

Pochvalu si však zaslúži už tradične výborná aplikácia fotoaparátu. Dovolíme si tvrdiť, že Samsung má jeden z najlepších automatických režimov snímania, ktorý nebudete mať potrebu možno nikdy prepnúť do profesionálneho režimu. Ak tak ale urobíte, čakajú vás bohaté možnosti úprav a nastavení snímania. Sú to nastavenia expozície, vyváženie bielej, zaostrenie, efekt, uzávierka (1/24000 až 10 sekúnd!) a ISO (50 až 800). Okrem toho si môžete zvoliť aj rozdielne meranie expozície (maticové, bodové a na stred), či oblasť zaostrovania. V aplikácii fotoaparát okrem toho nájdete aj samostatné režimy pre panorámu, selektívne zaostrenie (všetky objekty na fotke budú ostré), pomalý pohyb (slow motion), hyperčasozberné snímanie, špeciálny režim na fotenie jedla či virtuálnu snímku.

Samotná kvalita fotografií aj videa je naozaj na veľmi vysokej úrovni a dovolíme si tvrdiť, že Samsung bude tento rok kraľovať aj rebríčkom v kvalite fotoaparátu. Aj napriek nižšiemu rozlíšeniu sú snímky dostatočne ostré, zachytávajú naozaj sýte farby a fotoaparát ponúka zaujímavé a praktické funkcie, ktoré využijete pri fotení. Kvalitu samotných fotografií a videa si môžete prezrieť sami na priložených snímkach.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Čo treba oceniť je aj fakt, že Samsung zapracoval šošovku fotoaparátu priamo do konštrukcie, a tak z nej už nevytŕča. Je otázkou času, čo to spôsobí s odolným sklom fotoaparátu a zadným krytom, ktoré takto budú vystavené priamo povrchu, na ktorý zariadenie položíte, no my tento krok chválime. Nevýhodou konštrukcie smartfónu Samsung Galaxy S8+ je však to, že sa v blízkosti fotoaparátu nachádza snímač odtlačkov aj snímač tepu, pri ktorých používaní sa samotný fotoaparát často ušpiní alebo zamastí. Dbajte tak na jeho pravidelnejšie čistenie, hoci aj len do bavlneného trička, ktoré máte práve na sebe.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+