MojAndroid

DisplayMate opäť otestoval kvalitu displeja na nových smartfónoch Samsung Galaxy S8 a podobne ako minulý rok, aj tento dospel k jednoznačnému záveru. Samsung Galaxy S8 má najlepší displej, aky bol kedy v smartfónoch použitý.

Pri laboratórnych testoch DisplayMate podrobil skúškam 5,8-palcový zobrazovací panel s rozlíšením 1440×2960 px. Jednou z noviniek je aj podpora pre tzv. sub-pixel rendering. Na tvorbe obrazu sa tak podieľa každý jeden subpixel, ktorý je adresovaný ako samostatný element obrazu.  Vďaka tomu sa výsledný obraz javí, ako keby mal trikrát vyššie rozlíšenie ako bez použitia tejto technológie.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+: Cena a dostupnosť na Slovensku

Navyše, veľkosť sub-pixelov je rozdielna pre každú farbu – najväčší je modrý subpixel (na modrú farbu je ľudské oko najmenej citlivé), zatiaľ čo zelený je najmenší. Okrem toho, červený a modrý sub-pixel má tvar diamantu, vďaka čomu sú vertikálne, horizontálne a čiastočne aj diagonálne línie vykresľované s redukovaným aliazingom a artefaktami.

Samozrejme, potom je tu ešte aj podpora HDR a veľa ďalších technických detailov, ktoré sú bližšie popísané na stránkach DisplayMate. Každopádne, displej Galaxy S8 si vyslúžil najvyššie možné ohodnotenie A+, vďaka čomu sa, aspoň teda podľa portálu DisplayMate, stal najlepším smartfónovým displejom.

Zdroj: androidauthority

5.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+