MojAndroid

Spoločnosť Samsung už aktualizovalo viacero svojich zariadení na systém Android 9.0 Pie, ako napríklad smartfón Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Note 9 alebo Galaxy Note 8, ktorý sa dnes ako prvý dokonca dočkal marcovej bezpečnostnej záplaty systému Android. Druhým v poradí je smartfón Samsung Galaxy S8+ zo začiatku roku 2017. Paradoxom je, že ho dostáva skôr ako menší model Galaxy S8, ktorému už bola distribuovaná aktualizácia na Android 9.0 Pie. Bezpečnostný update prichádza na Galaxy S8+ bohužiaľ stále so starším systémom Android 8.0 Oreo.

Opravuje osem kritických chýb

Aktualizácia softvéru má označenie G955FXXU4CSB9 a momentálne je dostupná v Uruguaji u mobilného operátora Claro. V ďalších dňoch alebo týždňoch by mala dostať aj na ďalšie trhy. Marcový bezpečnostný update opravuje 8 kritických chýb v systéme Android a 11 chýb v nadstavbe a aplikáciach spoločnosti Samsung. Aktualizácia by mala byť dostupná ako OTA update.

Samsung Galaxy S8+ v roku 2017 priniesol 6,2-palcový Super AMOLED QHD displej, procesor Qualcomm Snapdragon 835, respektíve Exynos 8895, vodeodolnosť IP68 alebo kvalitný 12-megapixelový fotoaparát s jedným snímačom a svetelnosťou f/1.7.

Náš tip
Nové smartfóny Samsungu prídu s predinštalovanou službou Spotify

12.3.2019
Zdroj: SamMobile
  • Dominik Gelien

    Medzitym S8 od Orange stále ani marcovy update ani Android Pie :D

  • SCHROJF

    Práve sťahujem…NOTE8 free

  • Róbert

    Mám na s8 už android 9 a nevidím nikde zmenu. Pár veci pribudlo ale nič obrovské. Zbytočnosť

+