MojAndroid

Používatelia starších Samsung smartfónov majú dnes dôvod na radosť. Prostredníctvom portálu xda-developers si môžete stiahnuť nový launcher zo smartfónov Galaxy S8 či S8+. Nepotrebujete root vášho zariadenia. Jednoducho si stiahnete APK súbor, nainštalujete ho do svojho smartfónu a získate aktualizáciu pre váš súčasný launcher postavený na systéme Android 6.0 Marshmallow alebo Android 7.0 Nougat.

Náš tip
“Recyklovaný” Samsung Galaxy Note 7 sa bude predávať za lákavú cenovku

Samsung ponúka najnovší Android 7.0 Nougat aj na staršie smartfóny ako Galaxy S7, Galaxy S6 či Galaxy Note 5. Funkcie nového launchera od Samsungu ste si však mohli vyskúšať len v najnovších modeloch Galaxy S8 resp. Galaxy S8+. Nový launcher prináša zmeny aj po dizajnovej stránke. Pre spustenie menu s aplikáciami už nemusíte stláčať tlačidlo, postačí gesto potiahnutia hore podobne ako na smartfónoch Google Pixel.

Náš tip
Samsung berie bezpečnosť vážne. Antivírus McAfee bude predinštalovaný na Samsung Galaxy S8

Launcher zo smartfónov Galaxy S8 a S8+ je narozdiel od predchodcov dostupný prostredníctvom APK súboru. Nezabudnite však povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov vo vašom Samsung smartfóne. APK súbor by mali podporovať všetky Samsung smartfóny s firmvérom Android Marshmallow a Android Nougat. Ak sa vám nové prostredie nebude páčiť, stačí jednoducho odinštalovať aktualizácie a vy sa vrátite na vaše pôvodné Samsung TouchWiz prostredie.

–> Stiahnuť APK súbor <–

Zdroj: naldotech, xda-developers

15.5.2017
 • Vlado
  • Anthony DiNozzo

   ja som na tom rovnako

   • Andrej Petričko

    Treba mať root a namiesto inštalácie sa to robí cez root browser kde nahradíš starý apk súbor týmto

    • Anthony DiNozzo

     Veď v článku píšu, že netreba root.

  • Slavo Dzuricko

   To je naozaj zvláštne, zdrojový článok tvrdí, že root je nie potrebný. V zdrojom článku bol ešte odkaz na tento APK súbor (pre Nougat) –> https://mega.nz/#!n4hEgLjD!41vjkEjFhxO5rAy2ZhnW0-6nkhoDlJLVws1Iw187uco
   Potrebujete mať ešte v nastaveniach odomknutú inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov

   • Roman

    a jak to potom odinstalujem ?

 • pushkin

  To je prva apka ktoru na samsungoch obchadzam alebo odinstalujem….

 • Martin

  Ja to používam už asi mesiac a ide to bez problémov na S7 a nemám root.

+