MojAndroid

Samsung Galaxy S8 a S8+ už disponujú novým batériami, ktoré sú podriadzované novému testovaciemu procesu. Ten spoločnosť zaviedla potom, ako mala problémy s batériami v modeli Galaxy Note 7. Juhokórejská spoločnosť nenechala nič na náhodu a vyvinula 8-krokový testovací plán, ktorým budú prechádzať všetky jej batérie. Ten obsahuje nielen vizuálne, ale aj rontgenové testy, či testy nabíjania a vybíjania batérie v extrémnych podmienkach. Batérie, ktoré prešli prísnymi testovacími podmienkami sa nachádzajú aj vo vlajkových lodiach a zdá sa, že tým by už podobný problém, ako v prípade Note 7, nemal hroziť.

Youtube kanál What’s Inside sa spojil s testerom odolnosti JerryRigEverything a pozreli sa na odolnosť samotnej batérie. Nejde o žiadny vedecky alebo inak podložený test, ale skôr o laický pohľad na to, ako sa chová batéria v prípade, že dôjde k jej poškodeniu. V tomto prípade ani po jej poškodení brúskou nedošlo k jej výbuchu a dokonca ani k výraznejšej chemickej reakcii. Áno, nafúkla sa, ale ostala vo svojom pôvodnom stave a nedošlo k jej vznieteniu, ani ku iskreniu či k iným nebezpečným javom, čo je nepochybne dobrá správa.

Okrem testu odolnosti batérie sme sa dočkali aj testu výdrže. Konkrétne porovnania výdrže obidvoch modelov – Galaxy S8 a Galaxy S8+. Tie sa postavili bok po boku vo videu Youtube kanála Xeetechcare. V zaťažkávacom teste si obidva smartfóny počínali veľmi dobre, pričom o niečo lepšie z testu vyšiel väčší Galaxy S8+. Súčasťou testu bolo napríklad sledovanie Youtube videí, hranie hier či natáčanie 4K videa. Galaxy S8 pri týchto činnostiach vydržal so zapnutým displejom viac ako 6 hodín, pričom jeho väčšiemu dvojčaťu s 3500 mAh batériou ostávalo ešte 7% kapacity batérie.

Odporúčame prečítať si detailnú recenziu na Samsung Galaxy S8+.

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+