MojAndroid

Každý správny geek vie, že sa na trhu predávajú modely smartfónov častokrát v rôznych verziách. Inak tomu nie je ani v prípade vlajkovej lode spoločnosti Samsung – Galaxy S7. Tá sa predáva na globálnom trhu (aj u nás) vo verzii s procesorom Exynos 8890 a v USA zas s procesorom Snapdragon 820. Hoci ide v oboch prípadoch o výkonnostne takmer ekvivalentné čipy, majú aj značné rozdiely. Napríklad vo výdrži batérie.

Náš tip
Samsung Galaxy S7: Pán perfekcionista | RECENZIA

Najnovšie testy spoločnosti GameBench dokazujú, že verzia Galaxy S7-čky s procesorom Snapdragon 820 vo výdrži batérie značne zaostáva za svojím dvojčaťom s čipom Exynos 8890. Samotné testy, ktorými porovnávali výdrž batérie v oboch verziách tohto zariadenia, boli pomerne komplexné a dá sa hovoriť o ich jednoznačnej objektívnosti. Počas merania výdrže zariadenia prešli opakovaným 30 minútovým streamovaním videí z YouTube a Netflixu cez LTE s vypnutým Wi-Fi a Bluetooth; mali nainštalovaných iba 12 totožných aplikácií; a verzia so Snapdragonom 820 mala v sebe nainštalovaný aj bloatware operátora Verizon, ktorý by však nemal (prílišne) ovplyvniť výsledky testovania. A takto to celé dopadlo:

Power-draw-video-streaming2

Ďalší test sa zameral na prehrávanie hudby. Jedna skladba sa prehrávala dookola 30 minút, pričom na zariadeniach bola vypnutá funkcia displeja Always On, Spotify bolo nastavené na najvyššiu kvalitu a Tidal bol nastavený do režimu Hi-Fi.

Power-draw-audio

Testy doplnil o svoje vlastné meranie aj portál PhoneArena, ktorý porovnal dve verzie Galaxy S7 aj s najväčšími konkurentmi.

PhoneArena-battery-test2

A čo z tohto testovania vyplýva? Verzia Galaxy S7 s procesorom Exynos je o 71% efektívnejšia v spotrebe energie z batérie (test PhoneArena udáva číslo 62%). Exynos 8890 je celkovo úspornejším procesorom ako Snapdragon 820, čo dokazuje aj porovnanie s inými zariadeniami, ktoré majú čip od Qualcommu, ktoré sú úspornejšie len v otázke prehrávania hudby. Zo všetkých porovnávaných zariadení je na tom Samsung Galaxy S7 s procesorom Snapdragon 820 v otázke výdrže batérie úplne najhoršie. Buďme tak radi, že sa u nás predáva práve verzia s procesorom Exynos 8890 a nie jej alternatíva so Snapdragonom 820.

Zdroj: PhoneArena

7.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+