MojAndroid

Všetko sa začalo v roku 2010. Práve v tomto roku bol predstavený prvý smartfón z radu Galaxy S od Samsungu. Práve Galaxy S sa stal pravdepodobne najznámejším radom smartfónov na svete. Každý jeden model ponúkal niečo nové, výnimočné. Niečo, čo konkurencia nemala. O špecifikáciách snáď ani nemá význam písať, vždy sa jednalo o vlajkové lode s maximálnym výkonom, kvalitným displejom, fotoaparátom a niečím navyše.

Samsung Galaxy S7 (Edge) technické parametre:

  • Procesor: Exynos 8890, osemjadrový
  • Displej: Super AMOLED, 2560 x 1440p, 5,1″ (5,5″ S7 Edge)
  • Pamäť: 4 GB RAM, 32/64 GB úložisko
  • Fotoaparát: 12 MP, 4K@30fps video
  • Batéria: 3000 mAh (3500 mAh S7 Edge)

Samsung Galaxy S7

Samsung pri tomto modeli vypočul volanie svojich zákazníkov. Predchádzajúca S6-ka síce bola oproti predchádzajúcemu modelu značným vylepšením, no chýbali jej niektoré veci a funkcie, ktoré zase predchodca mal. Samsung modelu S7 prinavrátil vodeodolnosť, zväčšila sa kapacita batérie, boky zariadenia už neboli také ostré, a tak sa lepšie držalo. Vrátila sa aj podpora pamäťových kariet, ktoré si zákazníci žiadali.

Nový bol aj fotoaparát. Ten ponúkol nižšie rozlíšenie 12 MP (oproti 16 MP u predchodcu). Dôležitou zmenou bola zmena pomeru strán fotografického čipu zo širokouhlých 16:9 na 4:3. Odvtedy používa Samsung práve fotoaparáty so štandardným pomerom strán 4:3. Rovnako je na tom aj konkurencia, 16:9 prakticky vymrelo. Fotoaparát bol schopný nahrávať video v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu.

Skener odtlačkov prstov bol rýchlejší a stále sa nachádzal na prednej strane v hardvérovom tlačidle pod displejom. Displej síce ponúkol rovnaké parametre ako predchodca, no aj tu sa udiali nejaké vylepšenia a displej vyzeral jednoducho lepšie.

Rozmery boli stále celkom kompaktné, 142.4 x 69.6 x 7.9 mm a hmotnosť sa zastavila na 152 gramoch. Smartfón prišiel s predinštalovaným operačným systémom Android vo verzii 6.0 Marshmallow.

Samsung Galaxy S7 Edge

Es sedmička dostala väčšieho súrodenca. Ich výbava bola prakticky zhodná, no v niečom sa predsa len líšili. Displej Samsungu Galaxy S7 Edge ponúkol pri rovnakom rozlíšení uhlopriečku 5,5″ a bol zahnutý po oboch stranách. Okrem uhlopriečky displeja bola väčšia aj batéria, konkrétne ponúkla kapacitu až 3600 mAh a na výdrži to bolo poznať.

Ďalšie pokračovanie radu

Od predstavenia prvého Galaxy S smartfónu ubehlo už poriadne veľa času. Už o pár dní sa dozvieme, ako bude vyzerať a čo všetko ponúkne najaktuálnejšia vlajková loď od Samsungu, model Galaxy S10, ktorý bude už desiatym pokračovaním úspešného radu renomovaného výrobcu. Nejaké úniky už máme a o niektorých funkciách vieme, avšak jeho presná špecifikácia stále zostáva pod rúškom tajomstva.

Ďalšie články zo série Samsung RETRO:

Čo sme už napísali o Samsungu Galaxy S10:

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

18.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+