MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž batérie:

Batéria s kapacitou 3000 mAh má o 450 mAh väčšiu kapacitu ako predchodca, na výdrži sa však táto až tak veľmi neprejavila. Je o niečo lepšia, no rozdiel nie je nijako markantný. Pri testovaní sa výdrž Samsung Galaxy S7 bežne pohybovala na úrovni 24-32 hodín podľa toho, ako sme ho používali. Čas zapnutia displeja sa dostal približne na 4 hodiny. Smartfón sme pritom používali na všetky bežné činnosti, ako aj testy. Denne sme sa s ním pripájali k internetu prostredníctvom 4G aj WIFI, synchronizovali dva Google účty, posielali a prijímali e-maily, telefonovali a komunikovali cez Hangouts a Facebook Messenger. Samozrejme, S7 sme používali aj na fotenie a natáčanie videa, či prehliadanie webových stránok.

Otestovali sme aj spotrebu Always-on displeja, ktorého dopad na výdrž zariadenia je skutočne minimálny a predstavuje úbytok približne 1% kapacity batérie za hodinu (testované v stand-by režime bez zapnutého WiFi).

Samsung Galaxy S7-1

Samsung Galaxy S7 podporuje aj rýchle nabíjanie QuickCharge 2.0, pričom s touto technológiou kompatibilnú nabíjačku dostanete priamo v balení zariadenia. Nabitie z 5 na 55% potom trvá len 37 minút, na 80% 57 minút a na 100% 1 hodinu a 30 minút. Samozrejmosťou je aj podpora bezdrôtového nabíjania Qi a PMA, pričom Samsung podporuje aj rýchle bezdrôtové nabíjanie – opäť ale musíte vlastniť kompatibilnú nabíjačku, ktorú ako originálne príslušenstvo predáva aj Samsung.

V systéme Android Marshmallow je prítomný tiež šetriaci režim, ktorý obmedzením výkonu a niektorých funkcií a služieb predĺži výdrž prinajlepšom o niekoľko hodín. Ak ale potrebujete zo svojho smartfónu dostať maximum aj za cenu obetovania väčšiny inteligentných funkcií, tak potom je tu ešte Režim extrémneho šetrenia, ktorý vypne všetky pripojenia a prepne prostredie TouchWiz do úsporného režimu s grafikou v sivom odtieni.

Záverečné hodnotenie:

Samsung Galaxy S7 v čase nášho testovania patrí medzi najlepšie smartfóny, ktoré sa dajú kúpiť. Oproti predchodcovi sa síce zdá, že toho nevylepšil až tak veľa, no opak je pravdou. Hoci neprináša žiadne nové “zabijácke” funkcie, Samsung robil inovácie na tých správnych miestach. Galaxy S7 tak prináša ešte lepší displej, fotoaparát, ale aj výdrž na batériu. Čo je však dôležité dočkali sme sa aj návratu pamäťovej karty a vodeodolnosti. Okrem toho, musíme ale Samsung Galaxy S7 pochváliť aj za kvalitné konštrukčné spracovanie, dizajn a zariadenie ako celok. Chyby sa nám na ňom, podobne ako u Samsungu Galaxy S7 edge, hľadali veľmi ťažko, a až na zachytávanie odtlačkov a mastnoty na konštrukcií ide v súčasnosti v podstate o dokonalý smartfón. Jeho cena je samozrejme vyššia (699€), čo je však rovnako veľa ako v čase, keď Samsung na trh uvádzal Galaxy S6.

Plusy:

  • Skvelý dizajn a konštrukčné spracovanie 
  • Odolnosť voči vode
  • Fotoaparát 
  • Lepšia výdrž na batériu ako u predchodcu
  • Funkcie nadstavby TouchWiz

Mínusy:

  • Zachytávanie odtlačkov a mastnoty na skle
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

[taq_review]

 

8.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+